7 sposobów na urodowe problemy [kosmetyczne tricki]

Kosmetyczne maniaczki dobrze znają większość kosmetycznych tricków. Beauty hacks to kobieca wersja life hacks, czyli prostych patentów na oszczędność czasu lub kreatywne wyjście z kłopotliwej sytuacji. Przedstawiamy szczęśliwą siódemkę tricków, które sprawdzą się w najczęstszych problemach z kategorii makijażu i pielęgnacji. Znasz je?

#1 Puszące się włosy

Ratunkiem dla puszących się na wilgoci włosów może być krem do rąk, który zazwyczaj mamy w torebce. Odrobinkę kremu rozsmarowujemy w dłoniach i wcieramy we włosy. Dla pewności warto związać pasma w kok i schować pod kapturem lub czapką. Po rozpuszczeniu będą wyglądały jak przed wyjściem i idealnej fryzury nie zburzy żadna niepogoda.

#2 Odstające kosmyki

Żadna z kobiet nie lubi tych krótkich włosków, które odstają od głowy po upięciu włosów w kok lub kucyk. Denerwujące kosmyki da się wygładzić szczoteczką do zębów i lakierem do włosów. Nieużywaną szczoteczkę (lub zużytą, wyparzoną we wrzątku) spryskujemy lakierem do włosów i przygładzamy odstające kosmyki, które stają się mniej widoczne.

#3 Ulatniające się perfumy

Gorszej jakości zapachy mogą się dość szybko ulatniać, ale można zwiększyć ich trwałość. Miejsce, które spryskujemy perfumami, należy wcześniej posmarować odrobiną dowolnego olejku roślinnego (warunkiem jest jego bezzapachowość). Perfumy dłużej utrzymają się na natłuszczonej skórze.

#4 Zbyt twarda kredka

Każda kobieta wie, jak uciążliwe jest malowanie kreski twardą kredką do oczu. Da się jednak nieco zmienić formułę takiego produktu. Wystarczy potrzymać kredkę przez 2-3 sekundy na źródłem ciepła np. zapalniczką lub zapałką. Po tym zabiegu kredka będzie bardziej żelowa i intensywna.

#5 Sklejone rzęsy

Sklejone przez zbyt dużą ilość produktu lub pod wieczór rzęsy nie wyglądają estetycznie. Można temu z łatwością zaradzić bez konieczności zmywania całego makijażu i malowania od początku. Na starą, oczyszczoną szczoteczkę od tuszu lub spiralkę do brwi nanieś kropelkę oleju roślinnego, odrobinkę wody lub mgiełkę do utrwalania makijażu. Przeczesz dokładnie rzęsy.

#6 Wysuszająca pomadka

Pomadka w ulubionym, niepowtarzalnym kolorze, która wysusza usta, to bolączka wielu kobiet. Nie trzeba jej wyrzucać, ale nie musimy się też godzić na spierzchnięte wargi. Wystarczy przed pomalowaniem ust nałożyć na nie mocno odżywczy balsam do ust lub lekkie odżywczy olejek i odczekać chwilę do wyschnięcia.

#7 Brak różu

Wieczorne wyjście zawsze powinno być okraszone odrobiną dodającego życia różu. Jeśli akurat skończył się nasz róż i nie mamy pod ręką żadnego zamiennika, wcale nie jesteśmy skazane na bladą cerę. Zamiennikiem różu może być pomadka lub cień do powiek, koniecznie w matowej wersji i odpowiednim kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *