Czym oczyszczać twarz?

Codzienne oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym elementem pielęgnacyjnym. Pory się otwierają, dzięki czemu skóra może oddychać. Nie zawsze ten temat jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. 

Dlaczego oczyszczanie skóry jest tak ważne?

W ciągu dnia na skórze gromadzi się wiele zanieczyszczeń, jak kurz, łój, a przede wszystkim kosmetyki, dlatego tak ważne jest, aby ją dokładnie oczyszczać. Tylko oczyszczona skóra jest w stanie przyjąć dalsze składniki pielęgnacyjne. Ponadto oczyszczona skóra jest mniej skłonna do zaskórników i wyprysków. Podrażnienia i zanieczyszczenia często są wynikiem nieprawidłowej wieczornej pielęgnacji.

Oczyszczanie skóry polega na dokładnym usunięciu wszelkich zabrudzeń. Nie powinna mieć żadnych śladów po makijażu. Jeżeli rano na twojej twarzy znajdują się pozostałości po make-upie, to oznacza, że twoja metoda oczyszczania nie jest wystarczająca.

Z wodą czy bez wody?

Wiele osób zrezygnowało z mycia twarzy wodą, ponieważ używają wyłącznie mleczek czy płynów micelarnych. To jednak nie gwarantuje pełnej czystości skóry. Co więcej, po czasie może powodować podrażnienia i wypryski. Często zdarza się, że twarz nie toleruje wody z kranu. W tym wypadku chociaż trzy razy w tygodniu należy używać wody butelkowanej.

Jaki środek myjący wybrać?

Środek myjący powinien być dobrany do rodzaju i potrzeb twojej skóry, ale też do twoich preferencji. Najlepszy środek powinien jednocześnie myć i pielęgnować skórę, natomiast nie powinien jej wysuszać i zawierać sztucznych substancji zapachowych. Wysuszające środki sprawią jedynie, że bariera ochronna skóry zostanie uszkodzona, przez co będzie wytwarzała większe ilości łoju.

Czym oczyszczać skórę?

Najbardziej powszechne jest mydło. Jednak często powoduje przesuszenie skóry. Nie należy jednak wrzucać mydeł do jednego worka, ponieważ istnieją takie, na które warto zwrócić uwagę. Najlepiej zwrócić uwagę na naturalne mydła, np. Aleppo i inne na bazie maseł i olejów roślinnych. Ich działanie jest dużo łagodniejsze. Są szczególnie polecane osobom, które mają problemy skórne.

Coraz popularniejsze stają się syndety, czyli detergentowe kostki, które zbliżone są do pH ludzkiej skóry. Najbardziej znana jest kostka Dove. Te produkty są idealne dla osób, które wolą twarde kostki mydlane. Ich działanie jest znacznie łagodniejsze niż mydła. Syndety najlepiej kupować w aptekach, aby mieć pewność, że nie zawierają zbędnych substancji.

Żele myjące są najbardziej rozpowszechnione na rynku kosmetycznym. Ich produkcja opiera się na syntetycznych detergentach, jednak nie trzeba się o to martwić, ponieważ coraz częściej stosowane są w nich łagodne środki myjące. W wyborze kieruj się działaniem i składem żelu, a nie jego zapachem i kolorem.

Płyny micelarne służą do oczyszczania skóry i oczu bez użycia wody. Postaw na takie, które nie zawierają zbędnych substancji.

Olejki myjące są łagodne i skuteczne, a także odpowiednie dla każdego rodzaju cery. Bez problemu można je zmyć ze skóry, nie pozostawiają uczucia tłustości i nie zatykają porów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *