Idziesz na imprezę? Tego absolutnie nie wolno ci robić!

Wszyscy wiedzą, że kobieta, która szykuje się na imprezę, potrzebuje nie 5 minut, ale nawet kilku dni. Faceci powiedzieliby, że to niewiarygodne. No cóż, w końcu to my jesteśmy płcią piękną. Są jednak takie zabiegi i kosmetyki, których nie powinnaś testować przed wyjściem na imprezę. Sprawdź, dlaczego nie możesz tego robić.

Nowa fryzura

Możesz podciąć końcówki, wycieniować pasemka lub zrobić loczki. Ale nigdy nie obcinaj włosów na krótko lub nie farbuj czarnych włosów na jasny blond. I to przed imprezą. Dlaczego? Twoi przyjaciele mogliby przeżyć szok. Znali cię jako długowłosą piękną kobietę, a teraz musieliby zmierzyć się z wizerunkiem dziewczyny w rockandrollowej krótkiej fryzurze. A co z nowym kolorem włosów? Nigdy nie farbuj ich przed imprezą lub jakimś ważnym wyjściem. Produkty koloryzujące czasami lubią płatać figle. Nie zawsze dają taki efekt, jakiego byśmy oczekiwały. A już na pewno nie przy zmianie koloru na bardzo jasny lub ciemny.

Depilacja na szybko

Jeżeli masz zamiar iść na imprezę w sukience lub spódnicy, to nigdy nie usuwaj włosków na kilka godzin przed tym wydarzeniem. Czemu? Możesz nabawić się podrażnień, o małych rankach nie wspominając. Ważne jest także, żebyś przed wyjściem nie testowała na swojej skórze nowych metod depilacji. Nie używaj kremów rozpuszczających włoski, nie stosuj nowego wosku na ciepło i nie korzystaj z kupionego niedawno depilatora. Pamiętaj też, żeby przed depilacją zrobić peeling, który usunie martwy naskórek, podniesie małe włoski i ułatwi cały zabieg.

Nie idź do solarium

W ogóle solarium to kiepski pomysł opalania się. Lepszym i efektywniejszym sposobem są kąpiele słoneczne, których możesz zażywać na wakacjach, na działce, a nawet podczas spaceru po mieście. Ale przed imprezą nie wolno ci iść do solarium. Jeśli nigdy nie opalałaś się w takim miejscu, nie wiesz, w jaki sposób zareaguje twoja skóra. Co więcej, mogą pojawić się podrażnienia i oparzenia, a od kosmetyków wspomagających opalanie stosowanych w solariach możesz doznać alergii.

Makijaż wcale nie tak profesjonalny

Nigdy nie idź na imprezę w próbnym makijażu lub takim, który zrobiłaś nowymi kosmetykami. Produkty te mogłyby wywołać podrażnienia, a makijaż wykonany na próbę może okazać się nietrwały. Dlatego zanim pójdziesz na imprezę, dokładnie umaluj się, poświęć trochę więcej czasu na makijaż oczu, precyzyjnie zaaplikuj podkład i utrwal go pudrem. Nie wolno wyjść ci z domu z krzywo doklejonymi rzęsami, efektem maski na buzi, nową maskarą, która może w każdej chwili spłynąć z rzęs. Nie powinnaś także robić makijażu permanentnego lub inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *