Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Manicure hybrydowy to wciąż niezmiennie najlepsza i najtrwalsza metoda stylizacji paznokci. Obecnie lampy hybrydowe są niedrogie i doskonałej jakości – z powodzeniem możesz zatem zrobić paznokcie hybrydowe w domu. Przewaga tej metody nad malowaniem tradycyjnym lakierem wynika nie tylko z łatwości aplikacji i dostępności akcesoriów do zrobienia hybrydy, lecz także z długotrwale utrzymującego się efektu. To 21 dni pięknych i pełnych połysku paznokci, które nie odpryskują! Dowiedz się jak samodzielnie zrobić manicure hybrydowy w domu – to nie jest trudne!

Paznokcie hybrydowe: co jest potrzebne do ich wykonania?

Przygotuj:

  • pilniczek do paznokci,
  • blok polerski,
  • odtłuszczacz (tzw. cleaner),
  • bazę do hybryd,
  • wybrany kolor (lub kilka kolorów) hybrydy,
  • top do lakierów hybrydowych,
  • lampę do hybryd,
  • oliwkę do skórek.

JAK ZROBIĆ MANICURE HYBRYDOWY W DOMU – KROK PO KROKU

1. Sięgnij po pilniczek do paznokci i nadaj swoim paznokciom kształt. Staraj się piłować brzeg paznokcia w jednym kierunku, aby był gładki i nie rozwarstwiał ię w przyszłości. Następnie bloczkiem polerskim bardzo delikatnie nadaj mat każdej płytce – to zwiększy przyczepność lakieru hybrydowego. Powstały pył usuń szczoteczką, aby nie gromadził się pod lakierem.

2. Pora całkowicie odtłuścić płytkę paznokcia, dlatego przemyj płytki bezpyłowym wacikiem nasączonym specjalnym płynem odtłuszczającym, czyli tzw. cleanerem. Poczekaj chwilę, aż produkt wyschnie na paznokciu.

3. Sięgnij po bazę pod lakier hybrydowy. Nałóż cienką warstwę lakieru na całą płytkę paznokcia. Postaraj się nie zalać skórek – zostaw około 1 mm odstępu między lakierem a skórkami. Pamiętaj tez aby zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia. Utwardź paznokcie w lampie UV przez 1 minutę natomiast w lampie LED przez 10 sekund. Bazy pod lakier hybrydowy nie należy przemywać płynem.

4. Pora na kolor! Nałóż pierwszą warstwę wybranego lakieru hybrydowego. Tym razem także zabezpiecz wolny brzeg paznokcia. Utwardź całość w lampie UV przez 2 minuty albo LED przez 30 sekund. Aby kolor na paznokciach był intensywny, powtórz tę czynność dwa razy.

5. Ostatni krok w domowej hybrydzie to zabezpieczenie warstwy kolorowego lakieru i nadanie połysku paznokciom. W tym celu sięgnij po specjalny top do lakierów hybrydowych. Doskonale nada sie do tego tzw. top no wipe, który nie jest lepki po utwardzeniu i nie wymaga przemywania odtłuszczaczem.
Na zakończenie warto odżywić skórki i nałożyć na dłonie oliwkę.

Hybryda w domu – to warto wiedzieć!

Marzy Ci się hybryda inna niż tradycyjny kolor lakieru? Masz wiele możliwości! Z pewnością zainteresują Cię specjalne pyłki, które wciera się w nie przemytą cleanerem, pomalowaną płytkę paznokcia. Taki pyłek może dawać piękne efekty. To właśnie dzięki pyłkom do paznokci osiągniesz tzw. efekt syrenki, holograficzny, lustra, kameleona, a nawet neonowy.
Nawet zwykła gąbeczka do nakładania podkładu może okazać się świetnym narzędziem do wykonania ombre na paznokciach. Innym świetnym patentem na zdobienia są np. kropeczki wykonane specjalną sondą do zdobień, którą za grosze można kupić w każdym sklepie kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *