Lip lift – powiększanie ust bez wstrzykiwania botoksu!

Odkąd na salonach króluje Kylie Jenner, czyli posiadaczka niebywale ponętnych i soczystych ust, odtąd coraz częściej zwracamy uwagę na rozmiar naszych ust. Próbujemy uwydatniać je makijażem, ale w przypadku wyjątkowo wąskich warg na niewiele się to zdaje. Co zrobić, jeśli marzymy o wydatnych ustach, ale nie chcemy poddawać się inwazyjnym zabiegom z botoksem lub kwasem hialuronowym? Odpowiedź daje londyński chirurg plastyczny.

Na rynku medycyny estetycznej wciąż pojawiają się nowe metody odmładzania i upiększania. Jedną z nich jest lip lift, czyli nowy sposób na odmłodzenie ust bez konieczności iniekcji kwasu hialuronowego. Jak to możliwe? Nie potrzeba wstrzykiwać w wargi dodatkowych substancji, aby je uwydatnić. Wystarczy poddać się zabiegowi podniesienia ust (lip lift), który polega na skróceniu odległości między nosem a łukiem Kupidyna.

Zabieg lip lift jest wbrew pozorom stosunkowo mało inwazyjny. Chirurg estetyczny oznacza miejsce nacięcia na łuku Kupidyna, podaje miejscowe znieczulenie (takie, jak dostaje się np. u dentysty) i wykonuje niewielkie napięcie wzdłuż naturalnego wgłębienie. Usuwana jest niewielka ilość tkanki i zakładany delikatny szew, który nosi się około tygodnia. Całość trwa nie dłużej niż godzinę, a zabieg nie wymaga hospitalizacji.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że w skóra na górną wargą może być delikatnie opuchnięta lub zasiniona przez dwa tygodnie po zabiegu. Ten efekt uboczny jest jednak do przyjęcia, jeśli wziąć pod uwagę długoterminowe efekty. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego lub botoksu jest metodą, którą trzeba często powtarzać, ponieważ jej efekty po jakimś czasie znikają. Lip lift to metoda, którą stosuje się raz, a efekt utrzymuje się cały czas.

Podniesienie górnej wargi daje delikatny, bardzo naturalny efekt. Dr Yannis Alexandrides, właściciel londyńskiej kliniki, w której wykonuje się ten zabieg, tłumaczy zasadę działania tej metody. Podkreśla, że z wiekiem usta zaczynają naturalnie opadać i stają się coraz węższe. Innowacyjny zabieg lip lift skutkuje odsłonięciem niewidocznej powierzchni górnej wargi, dzięki czemu zyskuje ona wrażenie bardziej pełnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *