Pielęgnacja cery przed snem – 5 kroków na dobranoc

Ty śpisz, a Twoja skóra właśnie wtedy najmocniej się regeneruje! Ma wiele do zrobienia, dlatego zapewnij jej odpowiednią ilość snu i podaruj dobrą pielęgnację, która sprawi, ze cera będzie jeszcze piękniejsza, zdrowa i młodzieńcza. To tylko 5 prostych kroków i zdecydowany zysk! Dowiedz się jak pielęgnować cerę przed snem.

1. DEMAKIJAŻ

O tym mówi każdy artykuł, ale my też nie porzucimy tego wątku, ponieważ dokładny demakijaż i oczyszczanie twarzy to klucz do zdrowej skóry. Ten wieczorny jest bardzo ważny i należy go wykonać pieczołowicie i z dokładnością, ponieważ w ciągu dnia nasza cera zbiera kurz, brud, sebum i toksyny. Wszystko to musi zniknąć z jej powierzchni, wraz z warstwą kosmetyków kolorowych, które przez noc blokowałyby ujścia gruczołów łojowych.

2. WIECZORNY PEELING

Peeling pobudza komórki skóry do odnowy a dodatkowo – usuwa zalegające, zbędne fragmenty starego naskórka. Bezwzględnie należy go “podarować” skórze raz na jakiś czas – przynajmniej raz na tydzień. Najlepszą zaś porą na wykonanie peelingu jest wieczór. Dokładnie oczyszczona po demakijażu skóra, która następnie jest poddana mechanicznemu oczyszczaniu, odsłania nowy, świeży naskórek, który jest doskonale chłonny. Dlatego warto wykorzystać ten moment o nałożyć na taką skórę dobre serum na noc i dawkę kremu. Pamiętaj jednak, że zanim jeszcze zadziałasz porcją składników ożywczych warto…

3. TONIZOWANIE SKÓRY

… tonizować skórę. Tonik to zapomniany kosmetyk – wszyscy zachłysnęli się wielokierunkowym działaniem płynu micelarnego, który w opisie ma podane, że “tonizuje” skórę. Niestety niewystarczająco. Ponadto płyn pozostawia na skórze warstwę miceli, która należy zmyć, bo inaczej będą przyciągały do cery kurz i toksyny. Zatem gdy już płyn micelarny wykona swoje zadanie (wyzbędzie się nas makijażu) należy mu podziękować za współpracę i potraktować tonikiem, który koi skórę, uspokaja ją i przywraca odpowiednie pH.

4. SERUM DO TWARZY

Nocą, na dobrą noc dla skóry nie ma nic lepszego, niż dobre serum do twarzy, oczywiście dobrane do rodzaju i potrzeb skóry. Istnieją kosmetyki, które możesz stosować w każdym wieku, ponieważ każda cera: 20+, 30+, 40+, 50+ czerpie z takich kosmetyków coś, co jest jej potrzebne. Dlatego np. kwas hialuronowy czy serum z witaminą C można stosować niezależnie od wieku.
Serum do twarzy to doskonały kosmetyk an noc, ponieważ działa na jej głębsze struktury i zapewnia intensywną pielęgnację akurat wtedy, kiedy skóra tak bardzo jej potrzebuje.

5. KREM NA NOC

W duecie z dobrym serum do twarzy powinien wystąpić dobry krem, Te nocne nie potrzebują np. filtrów UV, wiec na to miejsce producenci stosują dodatkową porcję składników rewitalizujących, które wpływają na poprawienie jakości, gęstości i młodości skóry. Krem na noc to kuracja naprawcza, podczas gdy ten na dzień najczęściej jest ochronny.

PIELĘGNACJA I REGENERACJA NA NOC

Cera nocą tylko czeka na wzmożoną dawkę substancji, ponieważ to właśnie podczas snu się najmocniej regeneruje. Aby usprawnić te przemiany energetyczne i procesy naprawcze, wykonaj podczas peelingu lub aplikacji serum dokładny i delikatny masaż twarzy. Możesz to zrobić opuszkami palców, lub zastosować specjalny masażer do twarzy (tzw. roller, albo wałek jadeitowy). Dzięki temu więcej składników wchłonie skóra i lepiej oraz sprawniej będzie się naprawiać podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *