Sposób na cienie, zmarszczki i suchą skórę. Jak działają płatki pod oczy?

Skóra pod oczami jest trudna w pielęgnacji ze względu na swoją cienką, wrażliwą i delikatną strukturę. Ponadto starzeje się szybciej niż inne partie skóry, dlatego zamiast czekać na pierwsze przejawy upływającego czasu i próbować je łagodzić, lepiej opóźniać ich powstawanie (bo zapobiec temu zjawisku niestety się nie da). Zmarszczki i sucha skóra pod oczami to nie jedyne problemy tych okolic twarzy; są nim także cienie. Czy jest uniwersalny sposób na wszystkie te bolączki? Przedstawiamy płatki pod oczy, to znaczy opowiadamy, jak działają oraz jakie są ich rodzaje i właściwości. Odpowiadamy na pytanie, jakie są inne sposoby na cienie, zmarszczki i suchą skórę pod oczami, oraz wyjaśniamy zależność krem pod oczy a serum pod oczy.

Jak działają płatki pod oczy?

Płatki pod oczy są nasączone serum, które stymuluje krążenie. Płatki działają odprężająco, a ponieważ są pełne witamin, także odżywczo na zmęczoną i delikatną skórę tych okolic. Ponadto nawilżają ją, napinają i rozświetlają oraz niwelują opuchliznę pod oczami i redukują cienie pod oczami.

Płatki pod oczy ‒ rodzaje i właściwości

Mamy do wyboru płatki pod oczy kolagenowe, żelowe i hydrożelowe, które różnią się między sobą konsystencją i właściwościami. Kolagenowe płatki pod oczy mają na celu zredukowanie opuchlizny pod oczami. Działają chłodząco, rozświetlająco na cienie i wygładzająco. Żelowe płatki pod oczy nawilżają cienką skórę tych okolic oraz spłycają umiejscowione tam linie i zmarszczki. Z kolei hydrożelowe płatki pod oczy mają właściwości liftingujące, napinające i ujędrniające skórę pod oczami.

Inne sposoby na cienie, zmarszczki i suchą skórę pod oczami

Inne skuteczne sposoby na te bolączki (wszystkie naraz lub tylko niektóre) to kremy i sera pod oczy. Wybrany kosmetyk pod oczy (albo oba) warto zacząć stosować około 25-30 roku życia. Zarówno krem, jak i serum pod oczy należy dopasować do potrzeb skóry, ponieważ także te produkty mogą mieć wiele różnych właściwości.

Krem pod oczy a serum pod oczy

Serum pod oczy, w przeciwieństwie do kremu, ma płynną konsystencję; ten ostatni zwykle jest gęsty. Ponadto serum zawiera substancje aktywne w bardzo wysokim stężeniu, które mają zdolność przenikania w najgłębsze warstwy naskórka.

Jak wspomnieliśmy, można stosować tylko krem pod oczy lub tylko serum pod oczy bądź oba te kosmetyki jednocześnie jako kompleksową terapię skóry wokół oczu. Jeżeli zdecydowałyśmy się na zestaw, pielęgnację rozpoczynamy od aplikacji serum, żeby po kilku minutach uzupełnić ją o krem.

Najpopularniejsze składniki serum pod oczy to kwas hialuronowy (nawilża skórę), witaminy C i E (obie opóźniają starzenie się skóry, a witamina C niweluje przebarwienia), kofeina (pobudza krążenie i zmniejsza opuchliznę) oraz wyciąg z arniki (rozjaśnia skórę i zwalcza cienie pod oczami). Działanie tego kosmetyku pokrywa się z właściwościami płatków pod oczy, czyli w zależności od konkretnego produktu nawilża skórę lub napina ją albo redukuje zmarszczki, cienie lub opuchliznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *