Zimowa metamorfoza. Czas na zmiany? Rozpocznij od fryzury!

Potrzebujesz odmiany? Wbrew pozorom spektakularny efekt możesz osiągnąć w kilku prostych krokach! Ciekawym, a jednocześnie sprawdzonym sposobem jest wprowadzenie zmian w swoim wyglądzie. Wiele osób wprowadza je właśnie we fryzurze. Zastanawiasz się jaki kolor włosów będzie do Ciebie pasować? Jak dobrać styl ciecia do kształtu twarzy?

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Chcesz rozpocząć go z przytupem? Rozpocznij od chwili dla samej siebie – na pewno jej od czasu do czasu potrzebujesz. Do przeprowadzenia metamorfozy nie potrzebujesz tak wiele. Wystarczy, że zdecydujesz się na podjęcie pewnych kroków w odmienieniu swojego stylu, a efekt jest gwarantowany. Zastanawiasz się jak przełamać monotonię w stylizacjach? Już od dawna myślisz o tym, żeby pójść do fryzjera tylko nie jesteś pewna, na co się zdecydować? Pragniesz nadać kształt swojej fryzurze i dodać jej wyrazu? Koniecznie przeczytaj do końca!

Jak dobrać odcień włosów do cery – sprawdzone porady

Choć niektórzy mawiają, że „ładnemu we wszystkim ładnie” to są zasady, które pomagają w podjęciu decyzji, na jaki kolor i krój fryzury się zdecydować. Jeżeli szukasz odcienia dla siebie koniecznie najpierw sprawdź, czy farba będzie podkreślała Twoją urodę. Nie zapomnij zwrócić uwagi na kolor i oprawę oczu. Podpowiedzą Ci one, w jakim kierunku iść, żeby uzyskany efekt nie dodawał Ci lat – to jeden z najbardziej niepożądanych rezultatów nieprzemyślanej koloryzacji.

Przed zakupem szamponu koloryzującego zrób dokładny demakijaż twarzy. Kosmetyki nakładane na cerę zmieniają jej naturalny odcień i oprawę oczu. Czynniki te mają bardzo ważny wpływ na wygląd twarzy. Wybieranie koloru w pełnym make-upie zmieni ogólnie uzyskany efekt. Pamiętaj też, żeby sprawdzać różne odcienie tylko wtedy, gdy przebywasz w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Kolejnym krokiem, jaki możesz podjąć przed koloryzacją jest sprawdzenie jak nowy kolor włosów będzie prezentował się w połączeniu z Twoimi ulubionymi ubraniami, a dokładniej rzecz biorąc ich odcieniami. Nie musisz się przebierać – wystarczy, że wybrane rzeczy przyłożysz do twarzy i ocenisz, czy podoba Ci się uzyskane połączenie kolorystyczne.

Kształt twarzy a fryzura

Wybór stylizacji włosów powinien być powiązany również z kształtem twarzy. Takie działanie pozwala na to, żeby wydobyć z urody wszystkie najważniejsze zalety, a zakamuflować ewentualne niedostatki.

Jaki typ fryzury sprawdzi się przy mojej twarzy?

  • Twarz owalna – tutaj jest duże pole do popisu, albowiem w tym przypadku świetnie prezentują się krótkie, jak i dłuższe ciecia. Nie powinnaś tylko zakrywać jej ogromną ilością włosów, bo zaburzysz bardzo korzystne proporcje.
  • Twarz okrągła – w tym przypadku warto zadbać o to, żeby wysmuklić pełne policzki. Tak więc idealna fryzura może okalać twarz, ale nie powinna sprawiać, że optycznie będzie wyglądać jakby była jeszcze szersza.
  • Twarz pociągła – w tym przypadku idealnie dobrana fryzura powinna sprawiać, że buzia będzie wydawała się krótsza. Pasują tutaj wszelkie fale i loki.
  • Twarz kwadratowa – najlepiej sprawdzi się tutaj fryzura, w której włosy swobodnie opadają. Jeżeli zdecydujesz się na ciasne upięcie koniecznie wypuść kilka pasm, żeby złagodzić owal twarzy.

Już wiesz czym się kierować podczas zmiany fryzury. Pamiętaj, że zawsze warto spytać o radę zaprzyjaźnionego fryzjera – jeżeli nie jesteś pewna co wybrać, specjalista powinien Ci pomóc i rozwiać wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *