9 wskazówek na absolutnie fantastyczne rzęsy

Długie, piękne i idealnie podkręcone. O takich rzęsach marzymy. Jak je uzyskać?  Którą maskarę stosować i czy zalotka do rzęs to dobry sposób na super rzęsy? Poznaj porady dotyczące rzęs prosto od profesjonalnych wizażystów!

1. Rzęsy powinny być dokładnie oczyszczone przed wykonaniem porannego makijażu. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie usuwać tusz i nie zostawiać niezmytego makijażu. Nakładanie świeżej maskary na zaschnięte warstwy z dnia poprzedniego sprawi, że makijaż będzie niechlujny,ma  na rzęsach utworzą się nieestetyczne grudki i zgrubienia. 

2. Jeśli Twoje rzęsy są proste i jedyne, co je podwinie to zalotka, możesz ją stosować, ale pamiętaj, żeby używać jej PRZED nałożeniem tuszu, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że rzęsy staną się twarde i złamiesz je podczas ich zginania. Używaj zatoki tuż przed nałożeniem tuszu – wówczas maskara zaschnie na podwiniętych włoskach, a Ty utrwalisz efekt wygięcia! 

3. Podczas podwijania rzęs zalotką staraj się ponadto złapać je u podstawy rzęs. Absolutnie nie musisz mocno ściskać szczypiec, aby zagiąć rzęsy. Lepiej zrobić to delikatnie i klika razy, niż ścisnąć je raz, ale mocno. 

4. Gdy rzęsy są wygięte, NATYCHMIAST nałóż tusz do rzęs! W ten sposób sprawisz, że efekt się utrwali a włoski będą podwinięte przez cały dzień.

5. Użyj tuszu do rzęs o lekkiej formule, aby efekt w makijażu wyglądał naturalnie. Tusze do rzęs z włóknami, lub te z efektem silnego pogrubienia, opisywane jako “dramatic look” zostaw na wieczór – dają mocny efekt, który nie pasuje do makijażu dziennego.

6. Jeśli Twój tusz do rzęs często się rozmazuje lub osypuje, a Ty często odruchowo lub nieświadomie pocierasz oczy – sięgaj po wodoodporny tusz do rzęs. Dzięki niemu zachowasz przez cały dzień nienaganny wygląd rzęs.

7. Unikaj zalotek do podkręcania rzęs na gorąco oraz tzw. lokówek do rzęs. Mogą się za bardzo nagrzać i możesz się poparzyć

8. Myj zalotkę przynajmniej raz w tygodniu. To samo tyczy się maskary – nawet jeśli używasz ich na czystych rzęsach, powinnaś uważać, ponieważ ani spiralka, ani szczypce zalotki nie są wolne od zarazków.

9. Możesz też w łatwy sposób sprawić, że rzęsy będą mocniejsze, dłuższe i gęstsze! Po prostu stosuj serum (czyli odżywkę do rzęs), które wzmacnia rzęsy i przyspiesza ich wzrost.