Rozczesywanie włosów bez bólu. 5 najlepszych metod

Twoje włosy plączą się, puszą i elektryzują, więc masz ogromny problem z ich rozczesaniem? Dzięki tym 5 najlepszym metodom ławo temu zaradzisz, a czesanie włosów będzie łatwe, proste i przyjemne.

Rozczesujemy włosy każdego dnia, zarówno te krótkie, jak i długie. Musimy to wykonywać codziennie, chyba że nasze włosy są kręcone. Większość kobiet ma bardzo nieprzyjemne doświadczenia związane z czesaniem. Pasma, które nieustannie plączą się, puszą i elektryzują niestety nie są łatwe w rozczesaniu. Zwykła szczotka może się nie sprawdzić przy rozczesywaniu kołtunów.

[TOP 5] ŁATWE SPOSOBY NA ROZCZESYWANIE WŁOSÓW

Nr 1 | Rozczesuj włosy przed myciem

Zawsze rozczesujemy włosy przed myciem. I to nie tylko dlatego, że potem łatwiej je umyć, bo się nie plączą, lecz również dlatego, że dzięki czesaniu możemy pozbyć się martwych włosów, zanieczyszczeń i nagromadzonego naskórka. Rozczesane włosy przed myciem znacznie łatwiej rozczesać po myciu.

Nr 2 | Spłukuj włosy chłodną wodą

Dzięki temu domkniesz łuski i znacznie je wygładzisz. Spłukiwanie włosów chłodną wodą jest bardzo istotnym elementem. W tym celu możemy użyć kwaśnej płukanki do włosów, która przywróci im odpowiedni poziom pH. Niska temperatura natomiast sprawi, że pasma staną się łatwe w rozczesywaniu i błyszczące.

Nr 3 | Użyj olejku, serum lub jedwabiu po myciu

Po myciu koniecznie zabezpieczamy włosy ochronnym serum, olejkiem lub jedwabiem. W ten sposób zapewnimy im gładkość, elastyczność i blask. Będą przyjemne w dotyku, a także łatwe w rozczesywaniu. Najlepiej sprawdzą się naturalne olejki, np. makadamia, migdałowy czy arganowy. Ważne, aby używać ich w rozsądnej ilości, aby nie przetłuścić pasm. Sprawdzi się także jedwab w płynie czy dwufazowa odżywka w mgiełce, która jest zarówno lekka, jak i skuteczna.

Nr 4 | Nie rozczesuj mokrych włosów (nie dotyczy kręconych)

Jeżeli chcemy w łatwy sposób rozczesać włosy, nigdy nie robimy tego na mokro. To najczęstszy błąd, jaki popełniamy. Mokre włosy są bardzo delikatne, bardziej szorstkie i łatwo je uszkodzić, dlatego szczotka czy grzebień to nie są dobre rozwiązania w tym momencie. Lepiej lekko podsuszyć włosy i dopiero przystąpić do czesania lub czesać je okrągłą szczotką w trakcie suszenia.

Nr 5 | Używaj odpowiednich akcesoriów

Dobrze dobrane szczotki, grzebienie i inne akcesoria to podstawa, aby dobrze rozczesać włosy bez bólu. To najprostsze, co możemy zrobić. Szczotka nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ dla grubych i gęstych włosów lepiej sprawdzi się drewniany grzebień o szerokim rozstawie zębów. Natomiast cienkie i delikatne włosy wymagają gęstej szczotki z naturalnego włosia. Każdy typ i rodzaj włosa potrzebuje czegoś innego, więc określamy, jakimi dysponujemy, a następnie znajdujemy najlepsze rozwiązanie.