Skuteczna pielęgnacja włosów. Kilka niezbędnych porad

Na wygląd włosów ma wpływ wiele czynników. Wydaje Ci się, że próbowałaś już wszystkiego, a kondycja włosów wciąż nie jest taka, jak byś chciała? Możesz zadbać o włosy w domowym zaciszu równie dobrze, jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jak skutecznie pielęgnować włosy?

Wiele kobiet ma problemy z włosami. Są osłabione przez zabiegi chemiczne, przewlekły stres, wysoką temperaturę. Tak naprawdę wystarczy kilka podstawowych porad, które wpłyną korzystnie na stan włosów i ich barierę ochronną.

Jak pielęgnować włosy?

Pielęgnacja zawsze powinna być dopasowana do typu i rodzaju włosów, a także kondycji skóry głowy. Stworzyliśmy dla Ciebie krótki poradnik na temat prawidłowego dbania o włosy.

1. Mycie włosów

Niby nie ma w tym nic trudnego, a jednak wiele osób robi to nieprawidłowo. Zawsze spieniamy szampon w dłoniach i dopiero potem delikatnie masujemy skórę głowy okrężnymi ruchami. Nie ma potrzeby nakładać kosmetyku na całe pasma, ponieważ piana również je umyje. Myj włosy tak często, jak tego wymagają. To może być nawet codziennie. Używaj w tym celu wyłącznie delikatnych szamponów przeznaczonych do codziennego mycia.

2. Odżywianie pasm

Włosy potrzebują odżywienia po każdym myciu, dlatego nigdy nie zapominaj o odżywce. Osusz włosy ręcznikiem, aby kosmetyk nie spłynął, a po nałożeniu odżywki rozczesz pasma. Po czasie zaleconym przez producenta, spłucz preparat.

3. Stylizacja

Kiedy używasz suszarki, używaj wyłącznie chłodnego nawiewu. Postaw na suszarkę z funkcją jonizacji powietrza. Jeżeli możesz, całkowicie zrezygnuj z wysokiej temperatury i daj włosom wyschnąć samodzielnie. Nie używaj nadmiernej ilości preparatów, które obciążą kosmyki. Przed sięgnięciem po prostownicę, lokówkę czy inny gadżet z użyciem gorąca, koniecznie zastosuj produkt termoochronny, aby uniknąć zniszczeń.

Do czesania włosów używaj wyłącznie dobrej szczotki, np. z naturalnym włosiem. Możesz użyć też drewnianego grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Czesanie to czynność, której należy poświęcić czas i uwagę, ponieważ włosy są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej nie rozczesuj włosów mokrych, ponieważ wtedy łuski są rozchylone.

To tylko kilka skutecznych porad, dzięki którym Twoje włosy odżyją. Wszystko zaczyna się już na etapie mycia. Dobrze dobrana pielęgnacja pozwoli Ci uzyskać zdrowe, mocne, błyszczące włosy. Bądź we wszystkim regularna, a efekty zauważysz bardzo szybko.