Co twoja skóra mówi o tobie?

Czy wiesz, że wygląd twojej skóry świadczy o kondycji całego organizmu, alergiach, stosowaniu używek i braku ruchu na świeżym powietrzu? Przebarwienia, zmarszczki, rozstępy i wiele innych niedoskonałości „mówią” o tobie więcej, niż ci się wydaje. Sprawdź, czy powinnaś przejmować się wyglądem swojej cery.

TRĄDZIK I PRZEBARWIENIA

Niedoskonałości w postaci krostek i pozostałości po trądziku, egzemie i łuszczycy mogą być wynikiem stresu. Stresujący tryb życia lub praca mogą przyczynić się także do powstawania zmarszczek i utraty prawidłowego kolorytu cery. Rozwiązanie? Wyluzuj i poświęć więcej czasu na odpoczynek. Weź ciepłą kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków, wypij relaksujące ziółka, a na sen poświęć około ośmiu godzin.

ROZSTĘPY

Czy wiesz, że przyczyną powstawania rozstępów jest niedobór cynku? Jest to jeden z najważniejszych minerałów odpowiedzialnych za kondycję skóry. Wpływa na szybkość i jakość regeneracji komórek naskórka i redukcję przebarwień. Jeżeli chcesz przyspieszyć odbudowę skóry, dietę uzupełnij suplementami, używaj kremów z zawartością tego pierwiastka i witaminy E.

ZMARSZCZKI

Najbardziej na powstawanie zmarszczek narażeni są palacze. Najgłębsze i największe zmarszczki powstają wokół ust. Nikotyna powoduje przesuszenie skóry, przebarwienia i szybszą utratę kolagenu, o innych chorobach skóry i organizmu nie wspominając. Co zrobić, żeby mieć piękną cerę i być zdrowym? To proste: rzuć palenie! Dodatkowo stosuj głęboko nawilżające kremy, preparaty z kolagenem i elastyną, każdego dnia wypijaj około 1 litra niegazowanej wody.

POPARZENIA SŁONECZNE

Na poparzenia słoneczne najbardziej narażone są osoby z bardzo jasną karnacją i włosami w kolorze blond. Jakie są skutki zbyt długiego opalania się? Zaczerwienienia, ból, pęcherze, a nawet rak skóry. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi i unikanie słońca w godzinach 11 – 15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *