Jak pielęgnować włosy? Popularne zabiegi profesjonalne na włosy

Jeżeli włosy są w złej kondycji, kuracja zwykłymi kosmetykami lub domowymi sposobami nie przyniesie rezultatów. W takiej sytuacji warto wypróbować popularne zabiegi profesjonalne na włosy, takie jak sauna parowa, zabieg z podczerwienią, botoks oraz keratynowe prostowanie i rekonstrukcja włosów Joico K-Pak. Na czym polegają te zabiegi i na który się zdecydować?

Na czym polega sauna parowa na włosy?

Sauna parowa na włosy to zabieg z wykorzystaniem pary wodnej. Rozpoczyna się od umycia włosów, na które następnie nakłada się maskę lub ampułkę odżywczą ‒ w zależności od potrzeb i salonu. Następnie klient siada pod kopułą, która przypomina tradycyjną suszarkę fryzjerską. To urządzenie wytwarza parę wodną w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Ciepło i wilgoć umożliwiają łuskom włosa otwieranie się, a substancje zawarte w masce z łatwością przenikają w jego głąb. Ponadto sauna parowa na włosy ma działanie bakteriobójcze, oczyszcza włosy i skalp oraz poprawia ukrwienie skóry.

Na koniec fryzjer płucze włosy zimną wodą w celu zamknięcia łusek włosa. Zabieg trwa około 40 minut, z czego mniej więcej połowę spędzamy pod aparatem. W efekcie włosy są wygładzone i lśniące, a maska wnikająca we włosy nawilża je i wzmacnia. Ponadto sauna parowa na włosy przyspiesza ich wzrost. W przypadku bardzo zniszczonych włosów należy poddać się serii 4-5 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie to dobre rozwiązanie w przypadku bardzo zniszczonych i puszących się włosów, których nie sposób okiełznać za pomocą produktów do stylizacji. Keratynowe prostowanie włosów można wykonywać na włosach farbowanych i rozjaśnianych. Efektem zabiegu jest wyprostowanie włosów, co nie oznacza, że mogą mu się poddać jedynie osoby z kręconymi włosami. Keratynowe prostowanie włosów jest przeznaczone dla każdego, który marzy o włosach idealnie prostych. Na zabieg często decydują się osoby, których włosy nie chcą się układać i często pozostają w nieładzie.

Keratyna jest naturalnym białkiem budującym włosy i paznokcie. Podczas zabiegu na włosy nakłada się substancję z wysoką zawartością keratyny, po czym prostuje się włosy w temperaturze 220-230 stopni Celsjusza. Ciepło sprawia, że łuski włosa otwierają się i wnika w nie keratyna, która trwale uzupełnia strukturę włosa.

Po zabiegu włosy są proste, gładkie, lśniące, a przede wszystkim w naturalny sposób wzmocnione. Łatwo je ułożyć i przestają się puszyć. Preparat z keratyną nie obciąża włosów, a efekty utrzymują się od 3 do nawet 5 miesięcy. Warto mieć na uwadze, że lepszy efekt osiąga się na włosach cienkich.

Na czym polega rekonstrukcja włosów Joico K-Pak?

Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak polega na oczyszczeniu struktury włosów i wzmocnieniu jej za pomocą kilku preparatów nakładanych po kolei. Zabieg przebiega etapami:

  • 1 etap to oczyszczanie. Zakłada mycie włosów głęboko oczyszczającym szamponem;
  • 2 etap to wygładzanie porowatości włosa. Polega na rozprowadzeniu na włosach odżywki, która przywraca skórze odpowiednie pH i wygładza jej strukturę. Odżywkę pozostawia się na kilka minut, po czym spłukuje;
  • 3 etap to rekonstrukcja. Wymaga nałożenia preparatu wzbogaconego o 19 aminokwasów, które mają za zadanie odbudować i wzmocnić włosy;
  • 4 etap to nawilżanie. Polega na zastosowaniu nawilżającej odżywki, która wygładza i nabłyszcza włosy oraz zamyka ich łuski. W skład preparatów i odżywek stosowanych podczas zabiegu wchodzą naturalne składniki nawilżające, takie jak aloes, gujawa, olejek jojoba i masło shea.

Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak trwa 30-40 minut, ale w przypadku bardzo zniszczonych włosów każdy etap zabiegu może zostać powtórzony kilkukrotnie dla uzyskania satysfakcjonującego efektu. Zabieg ma na celu poprawienie kondycji włosów, zwłaszcza w przypadku rozdwajających się końcówek. Warto się na niego zdecydować przed koloryzacją lub trwałą ondulacją, ponieważ dzięki niemu kolejne etapy stylizacji fryzury nie będą miały negatywnego wpływu na stan włosów, a kolor stanie się intensywniejszy i trwalszy. Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak owocuje miękkimi, gładkimi i lśniącymi włosami.

Na czym polega zabieg na włosy z podczerwienią?

Zabieg na włosy z podczerwienią odbywa się z wykorzystaniem prostownicy emitującej podczerwień i ultradźwięki, czyli tak zwanej pielęgnicy. Zabieg rozpoczyna się od umycia włosów i nałożeniu na każde pasmo odżywczego preparatu. Następnie preparat jest wprowadzany w strukturę włosa za pomocą pielęgnicy. Podczerwień nagrzewa wnętrze włosa z pominięciem jego powierzchni, dzięki czemu nie dochodzi do jego wysuszenia.

Promieniowanie ma na celu wytworzenie nowych połączeń aminokwasów w strukturze włosa i ułatwienie wnikania preparatu. Ponadto pielęgnica emituje fale ultradźwiękowe, które zmieniają cząsteczki wody i substancji odżywczych w gaz, a tym samym skuteczniej penetrują jego wnętrze.

Zabieg na włosy z podczerwienią trwa około 40 minut. W efekcie włosy są nawilżone i wygładzone. Zabieg sprawdzi się jako metoda utrwalająca koloryzację, ale nie należy go powtarzać częściej niż 3 razy w miesiącu, ponieważ składniki preparatów mogą obciążyć włosy.

Na czym polega botoks na włosy?

Botoks na włosy polega na otwarciu łusek włosa poprzez umycie włosów specjalistycznym, oczyszczającym szamponem oraz zaaplikowaniu serum. Zabieg zawdzięcza swoją nazwę metodzie aplikacji serum, które jest rozprowadzane na włosach za pomocą strzykawki. Za to skład serum nie ma nic wspólnego z botoksem; serum składa się z cząsteczek tworzących połączenia aminokwasów wewnątrz włosa i wiążących je z keratyną.

Na zakończenie na włosy nakłada się maskę zamykającą łuski włosa. Botoks na włosy trwa około 40 minut oraz skutkuje poprawieniem struktury włosów oraz ich wygładzeniem i wzmocnieniem. Efekt utrzymuje się kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *