Jak rozjaśnić włosy, żeby ich nie zniszczyć?

Rozjaśnianie włosów jest wyjątkowo trudne. Trwała ondulacja czy standardowa koloryzacja nie wymaga tak wielu umiejętności. Bardzo łatwo zniszczyć włosy przez nieumiejętne rozjaśnianie. Dzięki rozjaśnianiu kolor włosów staje się jaśniejszy nawet o kilka tonów. Co robić, żeby ich nie zniszczyć?

Rozjaśnianie włosów jest wyjątkowo trudne. Żeby odbarwić włosy, potrzebne są bardzo silne środki chemiczne. Taki zabieg rozchyla łuski włosów, wypłukując z nich melaninę. Następnie łuski trzeba domknąć, aby nie straciły cennego nawilżenia czy innych składników odżywczych.

Nieumiejętne rozjaśnianie powoduje:

  • zniszczenia wiązań siarczkowych we włosach,
  • zmatowienie, przesuszenie i łamliwość włosów,
  • zżółknięcie koloru,
  • kosmyki stają się słabe, cienkie, pozbawione blasku.

Rozjaśnianie – jak wygląda u fryzjera, a jak w domu?

Profesjonaliści mają doświadczenie w rozjaśnianiu włosów. Posiadają odpowiednie środki, które zabezpieczają pasma podczas zabiegów chemicznych, np. Olaplex. Najważniejsze są umiejętności danego fryzjera. Blond wcale nie jest tak łatwy w utrzymaniu, dlatego zabieg trzeba powtarzać.

Chcesz rozjaśnić włosy w domowym zaciszu? Najpierw zbierz wszystkie potrzebne informacje, dowiaduj się, jak to zrobić, oglądaj filmiki stworzone przez wykwalifikowane osoby. Choć i tak domowe rozjaśnianie wiąże się z ogromnym ryzykiem.

Jak przygotować włosy na rozjaśnianie?

Rozjaśnianie bardzo obciąża i niszczy włosy, dlatego warto, aby najpierw były w dobrej kondycji. Aby je wzmocnić, możesz stosować naturalne olejki, np. arganowy, który dogłębnie regeneruje pasma. Używaj kosmetyków z keratyną, która jest podstawowym budulcem włosów. Stosuj nawilżające odżywki i zawsze zabezpieczaj włosy przed wysoką temperaturą. Zniszczone końcówki podcinaj – magicznie się nie zrosną.

Rozjaśnianie włosów to długotrwały proces

Nie da się przejść do jasnego blondu podczas jednej wizyty u fryzjera. To zabieg, który trwa. Rozjaśnianie stopniowo pozbywa się barwnika z włosów. Im ciemniejsze pasma, tym rozjaśnianie zajmuje więcej czasu. Zbyt szybki zabieg skutkuje zniszczonymi, spalonymi kosmykami. Cierpliwość i precyzja to cechy, które są najważniejsze podczas rozjaśniania włosów. Dlatego pomoc profesjonalnego fryzjera jest tak istotna.

Ile tonów rozjaśnić włosy?

2-3 tony to bezpieczne rozjaśnianie włosów. Dzięki temu łatwiej wrócić do naturalnego odcienia. Nawet czarne włosy mogą przejść do jasnego blondu, jednak wiąże się to z wieloma przykrymi konsekwencjami. Zabiegi chemiczne bardzo niszczą włosy, które potem trudno odbudować. Często nie da się tego zrobić i jedyną opcją jest radykalne cięcie. Warto więc przemyśleć swoje wybory, rozważyć plusy i minusy, zastanowić się, czy na pewno chcesz to zrobić w domu, czy skorzystać z pomocy wykwalifikowanej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *