Jakie popełniasz błędy, stosując maskę do włosów?

Maska do włosów – każdy wie, co to za kosmetyk, ale czy na pewno wszyscy wiedzą, jak ją stosować poprawnie? Zdarza się, że maska nadmiernie obciąża włosy albo zaczynają się puszyć, matowieć i kleić. Z tego artykułu dowiesz się o podstawowych błędach w używaniu maski do włosów.

Jakie popełniasz błędy, stosując maskę do włosów?

1. Za duża ilość maski do włosów

Więcej wcale nie oznacza lepiej. Nadmiar kosmetyku prowadzi jedynie do tłustych, poklejonych i przeciążonych pasm. Jeżeli jednak chcesz nałożyć więcej produktu, rób to jedynie przed myciem włosów. Wtedy na 100% pozbędziesz się preparatu z pomocą szamponu i wody.

2. Za krótkie lub za długie trzymanie maski

Maska do włosów nie zadziała, jeżeli jest trzymana za krótko. Nie zadziała również wtedy, gdy trzymasz ją o wiele dłużej niż zalecił producent. Istnieją jednak maski, które można trzymać nawet przez 30 minut. Ale, tak jak napisaliśmy wyżej, polecamy stosować ten sposób wyłącznie przed myciem włosów.

3. Nieprawidłowe mycie włosów

Czy wiesz, że jeżeli myjesz włosy w nieprawidłowy sposób, maska może nie zadziałać? Źle dobrane kosmetyki, szampon niezgodny z upodobaniami Twoich włosów, niedokładne spłukiwanie czy brak masażu skóry głowy… to wszystko sprawi, że używając maski, włosy staną się matowe, splątane, klejące i prawdopodobnie zaczną się przetłuszczać. Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do prawidłowego działania produktu.

4. Źle dobrana maska do włosów

Dobierz maskę wyłącznie do typu i rodzaju Twoich włosów. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że zadziała. Polecamy wykonać test na porowatość na stronie www.nanoil.pl lub samodzielnie ocenić, czy dysponujesz nisko-, średnio- czy wysokoporowatymi włosami. Jak wyglądają? Są gęste, grube i błyszczące czy może ekstremalnie zniszczone, przesuszone i pozbawione blasku?

Ciężkie maski do włosów nadają się do silnie zniszczonych kosmyków, które potrzebują porządnej dawki odżywienia i regeneracji. Gęste pasma natomiast polubią się z olejami w składzie.

Pamiętaj, że wysokoporowate pasma nie lubią olejku koksowego czy ziołowych ekstraktów. Przeproteinowane włosy są wyjątkowo uciążliwe. Stosuj wszystko z umiarem, bo nadmiar szkodzi. Zrezygnuj z nadmiaru silikonów, olejów czy nakładania za dużej ilości kosmetyku.

5. Niedokładne rozprowadzanie produktu

Jeżeli nie rozprowadzisz kosmetyku dokładnie, nie będzie miał szansy wniknąć w najgłębsze struktury włosa na całej długości. Wcieraj maskę we włosy metodą modlących dłoni, energicznym ruchem. Po rozprowadzeniu produktu w poszczególne pasma rozczesz je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Wtedy będziesz mieć pewność, że preparat jest starannie rozprowadzony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *