Layering. Jak dbać o skórę twarzy?

Azjatki są mistrzyniami w kosmetologii. To od nich, my, Europejki i Amerykanki, przejęłyśmy layering, czyli bardzo prostą i skuteczną metodę pielęgnacji skóry. Sprawdź, na czym polega ten sposób nakładania kosmetyków i jakie efekty osiągniesz dzięki niemu.

Czym jest layering?

Layering to nic innego jak nakładanie kosmetyków warstwowo. Na twarz aplikuje się kilka produktów, których działanie uzupełnia się wzajemnie, a składniki mają podobne działanie. Podczas stosowania tylu preparatów Azjatki wykonują masaż twarzy. Dzięki niemu krążenie krwi poprawia się, cera jest ujędrniona i wygładzona, a substancje zawarte w kosmetykach przedostają się do głębszych warstw skóry.

Kosmetyki a layering. Które sprawdzą się najlepiej?

Dla Azjatek bardzo ważne jest nakładanie kosmetyków w określonej kolejności. Pierwszym etapem jest stosowanie toników, kolejnym – serów i ampułek, maseczek, a końcowym kremów. Zadaniem toników jest oczyszczenie skóry i przygotowanie jej do dalszej pielęgnacji. Jak Azjatki stosują ten produkt? Aplikują go na dłonie, a następnie wklepują w twarz, szyję i dekolt. Nie używają płatków kosmetycznych, które mogą podrażniać i rozciągać skórę, naruszając włókna kolagenowe.

Kolejnym etapem azjatyckiej pielęgnacji twarzy jest zaaplikowanie serum lub ampułek. Są to skoncentrowane kosmetyki, których działanie ma bardzo istotny wpływ na kondycję cery. Zawierają między innymi: kwas hialuronowy, roślinne wyciągi, koenzym Q10, peptydy. Serum i ampułki należy aplikować bardzo delikatnie. Lepsze efekty będą widoczne wtedy, kiedy zastosujesz tzw. masaż uciskowy. Wystarczy, że palce przyłożysz do nasady brwi, skrzydełek nosa, pod płatkami uszu i na końcu żuchwy. Uciskaj delikatnie przez około 10 sekund.

Przedostatnią fazą azjatyckiej pielęgnacji jest nakładanie maseczek. Przeznaczone są do każdego rodzaju cery, a co najlepsze – można stosować je rano i wieczorem. Produkt aplikuje się na około 20 minut. Dzięki Azjatkom popularne stały się maseczki w płachcie. Materiał nasączony jest odżywczymi substancjami, które dogłębnie dbają o cerę. Taki kosmetyk pozostawia się na skórze na pół godziny.

Na zakończenie pielęgnacji Azjatki stosują kremy bogate w naturalne składniki. Rano aplikują produkt z filtrem UV, który zastępuje bazę pod makijaż. Wieczorem używają kremów nawilżających i kremów pod oczy dwa w jednym. Równie popularna w Azji jest całonocna maseczka. Jej zadaniem jest odżywienie, zregenerowanie i ujędrnienie cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *