Makijażowe tricki optycznie wyszczuplające twarz – znasz je?

Masz okrągłą twarz? A może Twoja buzia jest pulchna i chcesz ją optycznie wyszczuplić? Odpowiednio przemyślany i wykonany makijaż może odmienić twarz nie do poznania. Widoczne odmłodzenie da już samo ukrycie niedoskonałości, ale to nie wszystko. Jak wykonać wyszczuplający makijaż, aby skorygować owal twarzy?

#1 Zainwestuj w dwa odcienie podkładu

Profesjonalny makijaż wyszczuplający wymaga zastosowania większej ilości kosmetyków niż zazwyczaj. Warto zaopatrzyć się w dwa podkłady – pierwszy o ton jaśniejszy od naszej skóry, a drugi ton ciemniejszy od poprzedniego. Po co dwa podkłady? To pozwoli zacząć operować cieniami na twarzy. Jaśniejszy podkład nałóż na całą twarz, a ciemniejszy w miejsca wymagające wyszczuplenia np. nos, boki czoła, linia żuchwy.

#2 Konturuj pudrem brązującym lub bronzerem

Puder brązujący lub dedykowany bronzer w odpowiednim odcieniu to najlepsi przyjaciele w makijażu wyszczuplającym. Prawidłowo nałożony bronzer najlepiej wyszczupli owal twarzy. O czym pamiętać? Kosmetyki do konturowania nakładaj zawsze skośnymi ruchami, bo poziomo mogą poszerzyć twarz. Optyczne wyszczuplenie daje bronzer nałożony pod kościami policzkowymi. Natomiast optyczne wydłużenie zagwarantuje przyciemnienie twarzy po bokach (boki czoła i linia żuchwy).

#3 Naucz się rozsądnie rozświetlać twarz

Nie tylko przyciemnianie może wyszczuplić twarz. Przyjmuje się, że w makijażu wyszczuplającym rozświetlanie nie jest wskazane, ale umiejętne nałożenie rozświetlacza może wzmocnić efekt korekty owalu twarzy. Delikatny rozświetlacz nakładaj zawsze punktowo w miejsca, które chcesz wysunąć do przodu i uwydatnić np. środek i koniuszek nosa, boki twarzy na wysokości skroni, łuk kupidyna, środek brody i środek czoła (czyli centralną część twarzy).

#4 Nie zapomnij o naturalnie zaróżowionej twarzy

Dopełnieniem makijażu wyszczuplającego musi być róż do policzków, który nada twarzy trójwymiarowości. Aplikuj róż miękkim pędzelkiem o ściętym włosiu. Gdzie go nakładać? Najlepiej zaróżowić miejsce na twarzy pod i w obrębie kości policzkowych, czyli środek każdego policzka.

Najważniejsza rada!

Nie zapomnij o rozblendowaniu wszystkich kosmetyków, aby wtopiły się w skórę i połączyły ze sobą dając naturalny efekt cieniowania i rozświetlenia twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *