Znajdź odpowiedni podkład do twarzy

Szukasz idealnego podkładu do twarzy? Znalezienie go to niełatwa sztuka, ponieważ oprócz dobranego koloru musi on jeszcze pasować do rodzaju Twojej cery. Jak znaleźć idealny podkład dostosowany do Twojego rodzaju skóry? Podpowiadamy!

Zidentyfikuj swój odcień skóry

Najważniejszą rzeczą, o której musisz wiedzieć przed wyborem podkładu, jest to, czy Twoja skóra jest ciemna, średnia czy może bardzo jasna.

Jeśli Twoja skóra jest jasna, zwykle oznacza to, że zawiera czerwone pigmenty, dlatego należy unikać podkładów o różowych odcieniach, ponieważ podkreślą one zaczerwienienie skóry. Jeśli masz blady odcień skóry, powinieneś szukać produktów, które są oznaczone beżem lub płowożółtym, ponieważ beżowe odcienie zneutralizują czerwień.

Ci, którzy mają średnią karnację, powinni wybierać odcienie beżowe, oliwkowe lub złote. Warto wspomnieć, że skóra azjatycka również należy do tej kategorii ze względu na żółte pigmenty. Osoby z tym typem cery powinny używać podkładów oznaczonych nazwami ciepłymi, średnimi lub złotymi, aby podkreślić ich naturalny blask.

Ciemna skóra jest bardzo zróżnicowana, od jasnej jak cafe au lait do prawie całkowicie czarnej. Ale wspólne dla ciemnych odcieni skóry jest to, że ważne jest, aby skóra nie przybrała szarawego odcienia. Dlatego wybierz kolory które nawiązują do naturalnej opalenizny, lub kasztanowe, aby temu przeciwdziałać.

Przetestuj podkład przed zakupem

Wybierz podkład, który Twoim zdaniem będzie dobrze współgrać z Twoim kolorem skóry. Nie testuj odcienia w drogerii, gdzie jest sztuczne światło. poproś obsługę o próbki i testuj podkład w świetle dziennym. Odcienie przetestuj wzdłuż linii podbródka lub na dole policzka. Kolor twarzy i szyi jest prawie taki sam, więc wypróbuj produkt w tym obszarze. Testowanie podkładu na dłoni nie jest dobrym pomysłem, ponieważ nie masz identycznej skóry na dłoniach i twarzy. Następnie skorzystaj z lusterka i przekonaj się, jak poszczególne odcienie wyglądają w świetle dziennym. Na koniec wybierz podkład, który najlepiej komponuje się z Twoim naturalnym odcieniem skóry.

Podkład do skóry normalnej

Jeśli masz normalną cerę, masz szczęście i możesz używać większości rodzajów podkładów. Możesz korzystnie wybrać taki, który ma właściwości nawilżające i rozświetlające.

Podkład do cery mieszanej i tłustej

Skóra mieszana i tłusta to lśniące czoło, nos i podbródek już nawet godzinę po zrobieniu makijażu. Na skórze mogą pojawiać się niedoskonałości. Jeśli masz tłustą cerę, ważne jest, aby podkład nawilżał, jednocześnie matując skórę.

Podkład do skóry suchej

Skóra sucha i odwodniona często może być poszarzała i z czerwonymi, podrażnionymi obszarami, a zatem najlepszy jest dla niej nawilżający podkład w płynie, skomponowany na bazie wody. Możesz też sięgnąć po dla skóry wrażliwej.

Podkład dla skóry dojrzałej

Podkład w płynie zazwyczaj dobrze sprawdza się na skórze, na której zaczęły pojawiać się drobne linie i zmarszczki, podobnie jak podkład mineralny, który w tej kwestii może zdziałać cuda! Minerały pomagają zwalczyć zmarszczki i w naturalny sposób je ukrywają.