Cellulit to dosyć nieestetyczny defekt kosmetyczny, który nie cieszy chyba nikogo. Ten problem dotyka co drugą kobietę i polega on na pojawieniu się na ciele, przede wszystkim w miejscach o największym nagromadzeniu tłuszczu (jak uda, pośladki czy brzuch), nierówności i zgrubień podskórnych, które fakturą przypominają powierzchnię pomarańczy – stąd właśnie inna nazwa cellulitu, czyli pomarańczowa skórka. Walka z tą przypadłością jest pracochłonna, ale do wygrania. Sprawdź, jak działają produkty antycellulitowe, które z nich działają najlepiej i jak skutecznie pozbyć się cellulitu.
To ważne!
Często cellulit mylony jest ze specyficzną chorobą, atakującą często osoby cierpiące na cukrzycę. Warto pamiętać, że cellulit to nie to samo co cellulitis. Ten drugi to choroba bakteryjna która przyczynia się do zapalenia tkanki łącznej, zaś zaatakowana skóra i warstwa podskórna staje się bolesna, a samopoczucie chorego jest bardzo złe.
Z kolei w przypadku cellulitu, który stanowi defekt przede wszystkim wizualny – możemy działać samodzielnie i – aby odnieść sukces – kompleksowo.
W codziennym planie dnia absolutną koniecznością musi stać się ruch – może to być fitness, zumba, bieganie czy choćby nordic walking. Przyda się również dobrze zbilansowana dieta, pozbawiona tłuszczów trans, fast foodów i przetworzonej żywności. Ostatni etap to oczywiście prawidłowa pielęgnacja ciała, ukierunkowana na pozbycie się cellulitu – i tu z pomocą przychodzą różne kosmetyki oraz specjalne szczotki antycellulitowe, rollery, rękawice i masażery, dzięki którym dodatkowo się odprężymy i zrelaksujemy.
1. Masaż – podstawowy zabieg do walki z cellulitem
Możesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanego masażysty, ale znacznie bardziej ekonomiczne i praktyczniejsze jest korzystanie ze specjalnego urządzenia masującego – idealnego do użytku domowego. MOfeta jest szeroka i można wybierać do woli – w zależności od tego ile chcesz przeznaczyć na dany masażer. Najlepiej (najszybciej) działają elektryczne masażery z kompletem nakładek masujących. dzięki nim nie tylko pozbędziesz się cellulitu, ale również zrelaksujesz wszystkie partie ciała.
Odpowiednie zastosowanie danej głowicy masażera likwiduje cellulit rozbijając komórki tłuszczowe, a także usuwając nadmiar wody z organizmu. Pomagają one nawet przy bolesnym cellulicie, a także zregenerują mięśnie po wysiłku.
Najskuteczniejszą nakładką masującą jest ta z wypustkami – masaż nią przypomina drenaż limfatyczny, a więc jego działanie polega głównie na pobudzeniu krążenia krwi i limfy. Eliminuje cellulit, przeciwdziała zwiotczeniu, stymuluje przepływ krwi, łagodzi bóle i napięcie.
2. Oczyszczanie, czyli bardzo ważny etap w trakcie walki z cellulitem
Przeprowadzając kurację antycellulitową, ważnym etapem oprócz mechanicznego masażu, który rozbija tkankę tłuszczową, jest właściwe oczyszczanie ciała. Dobrym pomysłem jest stosowanie odpowiednio dobranego peelingu, który zawiera dodatkowo składniki zwalczające cellulitową skórkę.
Doskonałym detoksem dla skóry dotkniętej cellulitem jest czarne mydło – rozcieramy je na skórze, z pominięciem wrażliwych miejsc na na ciele, a z uwzględnieniem tych z pomarańczową skórką, a po upływie kilku minut robimy masaż okrężnymi ruchami rękawicą Kessa, lub inną szorstką rękawicą.
Kessa jest doskonałym “narzędziem” do zwalczania cellulitu. To tradycyjna rękawica używana w łaźniach Hammam. Można ją zakupić w wielu drogeriach. Służy do głębokiego oczyszczania skóry z martwego naskórka i wszystkich złogów toksyn. Najlepiej działa z użyciem czarnego mydła lub glinek naturalnych.
Dzięki takiemu działaniu pobudzimy krążenie, złuszczymy skórę i przygotujemy ją do przyjęcia kosmetyków ujędrniających. Po regenerującym i oczyszczającym masażu z użyciem Kessy skóra jedwabiście gładka i dobrze przygotowana do aplikacji naturalnych olejów czy maseł (lepiej chłonie składniki aktywne z produktów).
Zalety masażu Kessą:
- skóra jest doskonale oczyszczona i jedwabiście gładka;
- ujędrniona, napięta i wygładzona, to idealna terapia antycellulitowa;
- nabiera zdrowego wyglądu, jest odpowiednio dotleniona i przygotowana do aplikacji produktów antycellulitowych.
3. Kremy, żele i balsamy antycellulitowe – czy są bezpieczne?
Oferta kosmetyków antycellulitowych jest bardzo szeroka i z pewnością każda z pań znajdzie produkt na swoją kieszeń, który spełnia jej oczekiwania. Występują one ponadto w różnych postaciach, dlatego bez problemu możemy wybrać produkt o najlepszej dla nas konsystencji,zapachu, składzie.
Jeśli natomiast zastanawiasz się nad wyborem kremu, balsamu i żelu, wiedz, że różnica między nimi tkwi w ilości składników aktywnych, które sprzyjają redukcji cellulitu. Najbardziej istotne jest jednak regularne stosowanie kosmetyku (zazwyczaj rano i wieczorem) na miejsca, w których występuje pomarańczowa skórka. Systematyczność jest kluczem do sukcesu.
Dodaj komentarz