3 proste kroki, aby uniknąć wysuszenia skóry!

Twoja cera ma skłonność do przesuszania i podrażnień? Ciężko jest Ci nawilżyć całe ciało, dłonie i stopy, nie tylko twarz? Przeczytaj poniższy artykuł! Eksperci dzielą się z Wami najlepszymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji skóry bez wysuszania.

1. Uzupełnij skórę w witaminy i „dobre” tłuszcze

Układ odpornościowy potrzebuje dodatkowego wsparcia gdy nadchodzi jesień i zima, ale także wiosną, gdy zmienia się gospodarka hormonalna w naszym organizmie i skórze potrzeba wsparcia w tych przemianach. Żaden krem nie pomoże, jeśli Twoja skóra nie będzie wystarczająco odżywiona od środka. Dlatego potraktuj zdrowe jedzenie jako jeden z najważniejszych kosmetyków dla twojej skóry! Pamiętaj, że potrzebuje ona sebum i zdrowych tłuszczy, dlatego zadbaj o to, by w Twojej diecie nie zabrakło NNKT – niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych i białek, aby mogła ona optymalnie funkcjonować. Dieta bogata w Omega 3 zmniejszy stany zapalne i zapobiegnie powstawaniu niedoskonałości oraz stanom zapalnym.

2. Skieruj się do apteki

Kiedy na zewnątrz robi się zimno, bariera skórna wymaga dodatkowej pielęgnacji, aby nie wysychała i nie była podrażniona. Czy wiesz, że wiele doskonałych i niedrogich kremów do twarzy, które chronią skórę przed wysuszeniem znajdziesz w aptece? Szukaj tych, które nie zawierają perfum.
Oprócz tego zawsze warto sięgnąć po dobre serum nawilżające z kwasem hialuronowym.

3. Unikaj substancji zapachowych w kosmetykach

Jeśli twoja skóra ma skłonność do przesuszania wiedz, że często winę za to ponoszą związki zapachowe, które znajdują się w produktach do pielęgnacji. Za zapach często odpowiada wysuszający alkohol: nie każdy w całości ulatniają się ze skóry. Dlatego jeśli chcesz zapobiec podrażnieniom i przesuszaniu, używaj produktów, które mają naturalne i delikatne dla skóry substancje zapachowe, lub są całkowicie bezwonne.
Dłonie, podobnie jak twarz, są najbardziej wyeksponowane na działanie niekorzystnych warunków klimatycznych. Jeśli umyjesz twarz i ciało mocno perfumowanymi produktami,i – łatwo wysuszysz skórę. Dlatego wypróbuj myjące olejki do kąpieli, które nie naruszają równowagi wodno-lipidowej skóry.