Masaż jest jedną z form pielęgnacji skóry i leczenia ciała. W trakcie zabiegu stosuje się kosmetyki, gorące kamienie i wiele innych akcesoriów. Jednym z nich jest bańka chińska. Sprawdź, jakie korzyści daje masaż tym gadżetem i czy ten zabieg jest właśnie dla ciebie.
Czym jest bańka chińska?
Bańka chińska jest zaliczana do baniek próżniowych, które wysysają powietrze pod ciśnieniem. Do najpopularniejszych baniek zalicza się te wykonane z gumy, choć są również bańki szklane lub bambusowe. Bańka chińska jest okrągła, z obłymi brzegami, dzięki czemu jej używanie jest o wiele łatwiejsze. Stosuje się je w celach fizjoterapeutycznych (przy bólach mięśni, bólach kręgosłupa, słabym krążeniu i problemach ze stawami) i kosmetologicznych (do usuwania cellulitu, modelowania sylwetki, zmniejszania tkanki tłuszczowej i redukcji rozstępów).
Na czym polega masaż bańską chińską?
Przed masażem skóra musi być zdezynfekowana i oczyszczona. Potem w skórę pacjenta wciera się niewielką ilość oliwki lub innego kosmetyku, który zapewni poślizg. Podczas masażu używa się czterech wielkości baniek, co jest uzależnione od problemu ze skórą lub organizmem. Bańka chińska jest aplikowana przez wciśnięcie jej w powierzchnię skóry, dzięki czemu usuwane jest powietrze i zasysany fałd skóry. Następnie masażysta wykonuje podłużne, poprzeczne i okrężne ruchy, które poprawiają krążenie krwi, rozluźniają mięśnie i uelastyczniają skórę. Masaż bańską chińską może trwać nawet godzinę. Pełna seria obejmuje około 11 zabiegów wykonywanych co trzy dni.
Przeciwwskazaniami do masażu bańską chińską są: ciąża, menstruacja, wiek powyżej 80 lat, skóra naczynkowa, choroby serca, uszkodzenia skóry, gorączka, nowotwory, padaczka i stwardnienie rozsiane.
Masaż bańką chińską a bolesność
Masaż bańką chińską nie należy do przyjemnych zabiegów. W jego trakcie można odczuć ból, skóra jest mocno zaczerwieniona, a na kilka dni po zabiegu mogą pojawić się krwiaki. Najmniej przyjemną częścią masażu bańką chińską jest masaż wewnętrznej strony ud (skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i wrażliwa). Z czasem odczucia podczas zabiegu są mniej odczuwalne, bo skóra przyzwyczaja się, masaż staje się mniej bolesny, a efekty coraz lepsze.
Dodaj komentarz