Color correcting, czyli makijaż klauna – na czym polega?

Konturowanie to wcale nie nowa technika makijażu, chociaż dopiero od niedawna zyskuje popularność nawet wśród kobiet, które malują się tylko od święta. Miniony rok upłynął pod znakiem strobingu (konturowania światłem) i tradycyjnego konturowania bronzerami. Dziś coraz większym zainteresowaniem cieszy się tzw. color correcting. Czym jest makijaż klauna? Na czym polega color correcting?

Mówiąc wprost, color correcting to – tak jak wskazuje nazwa – konturowanie kolorem. W tym celu zamiast tradycyjnych brązów w konturowaniu używa się kolorowych korektorów. To metoda, która świetnie podkreśla naturalne kontury twarzy, a dodatkowo ukrywa wszystkie niedoskonałości cery. Na czym to polega? Na twarz nakłada się równocześnie korektory o różnych kolorach, w zależności od potrzeb cery. W miejsca, które tradycyjnie rozświetlamy (środek czoła, grzbiet nosa, policzki) powinno się nałożyć zielony lub żółty korektor. Zieleń nada się również idealnie do tuszowania wyprysków i zaczerwienień. Pod oczy zaaplikować pomarańcz lub, w przypadku bardzo dużych zasinień, czerwień. W okolice, które tradycyjnie przyciemniamy, aplikujemy korektor beżowy lub brązowy. Na górną linię czoła można zaaplikować fiolet, a na policzkach zrobić koła różowym korektorem, który stworzy od razu efekt różu.

Czy da się za pomocą kolorów uzyskać efekt konturowania twarzy? Vlogerki urodowe zapewniają, że jak najbardziej tak. Color correcting ma być skuteczny, naturalny i mniej obciążający dla cery. Wszystko zależy od odpowiedniego umieszczenia kolorów, a następnie roztarcia ich (najlepiej beauty blenderem) tak, aby granice kolorów się zatarły, powstał efekt naturalnego rozmycia i korektory wtopiły się w skórę twarzy. Najważniejsze w konturowaniu jest blendowanie do momentu, w którym makijaż wtopi się w skórę i będzie naturalny.

Skąd pomysł na wykorzystanie korektorów zamiast tradycyjnych fluidów, bronzerów i rozświetlaczy. Color correcting to trend zapoczątkowany przez 17-letnią vlogerkę z kanału Tiana Cosmetics, Tianę z Vancouver. Dziewczyna zajmuje się testowaniem kosmetyków, tworzy poradniki makijażowe i uczy makijażu. W jednym ze swoim filmów zaprezentowała alternatywę dla tradycyjnego, ciężkiego konturowania z wykorzystaniem wyłącznie jednej paletki kolorowych korektorów. Udowodniła tym samym, że color correcting może z powodzeniem zastąpić grubą warstwę podkładu kryjącego, bronzera i rozświetlacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *