DIY – domowej roboty bronzer do twarzy

Moda na własnoręcznie robione kosmetyki do pielęgnacji króluje od kilku lat, a to ze względu na wiele zalet takiego rozwiązania. Coraz chętniej przygotowujemy produkty pielęgnacyjne w domowym zaciszu, a co odważniejsze i bardziej kreatywne kobiety próbują także tworzyć domowe kosmetyki do makijażu. Dziś przedstawiamy pomysł na domowej roboty bronzer.

Konturowanie stało się na tyle popularne, że wykonuje je już większość kobiet. Trzeba jednak brać pod uwagę, że wraz ze wzrostem popularności tej techniki makijażu, wzrasta również cena kosmetyków przeznaczonych do konturowania. Tylko kreatywność może uchronić nas przed kolejnymi wydatkami. Drogie kosmetyki znanych marek, które dostępne są w drogeriach, można zastąpić eko kosmetykami.

Kosmetyki domowej roboty mają swoje niepodważalne atuty, o których warto wspomnieć przy okazji przepisu na domowy bronzer. Po pierwsze, zawsze wiemy, co nakładamy na twarz, bo samodzielnie dobieramy naturalne składniki do przygotowania produktu. Po drugie, za mniejszą kwotę otrzymujemy dużo więcej kosmetyku bez zbędnej chemii i dobrej jakości. Po trzecie, mieszamy wyłącznie te składniki, które odpowiadają naszej skórze, więc domowej roboty kosmetyk jest spersonalizowany i dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Oto prosty przepis na eko bronzer ze składników, jakie powinny znaleźć się w każdej kuchni.

Co będzie potrzebne?

  • skrobia (mąka) ziemniaczana,
  • naturalne kakao,
  • cynamon,
  • gałka muszkatołowa.

Jak przygotować domowy bronzer?

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie proporcji składników tak, aby nie był on zbyt jasny i zbyt ciemny. Metodą prób i błędów mieszaj podane składniki w taki sposób, aby uzyskać najbardziej optymalny kolor bronzera. Jeśli nie lubisz sypkich produktów do makijażu możesz zamienić sypki bronzer DIY w kremowy bronzer. Do powstałej mieszanki dodaj kilka kropli naturalnego olejku roślinnego, żelu aloesowego, hydrolatu hialuronowego lub Duraline z Sephory. Proporcje dobierz tak, aby po wymieszaniu otrzymać pożądaną, aksamitną konsystencję. Przełóż domowy bronzer do wygodnego pojemniczka i ciesz się własnoręcznie wyprodukowanym kosmetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *