Jak myć włosy? Najlepsze metody i sposoby mycia głowy

Właściwe dbanie o włosy i skórę głowy powinno stać się nieodłącznym elementem pielęgnacyjnej rutyny każdej kobiety. Dzięki temu modelowanie fryzury stanie się prostsze, a ty będziesz wyglądać modnie i ładnie. Ważne jest jednak, żeby włosy myć odpowiednio dobranymi kosmetykami i z zastosowaniem prawidłowych technik.

Jak często myć włosy?

Włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują. Niektórym wystarczy raz w tygodniu, a inni będą musieli robić to co dwa dni. Nie ma jednej zasady, która określałaby częstotliwość stosowania szamponu. Jak zatem ją określić? To bardzo proste: obserwuj swoje włosy. Jeżeli widzisz, że u nasady przetłuszczają się bardzo szybko, to prawdopodobnie następnego dnia będziesz musiała je umyć. Ale jeśli zauważysz, że skóra głowy i pasemka są świeże, to z myciem możesz wstrzymać się nawet do końca tygodnia. Dużo osób do codziennego lub bardzo częstego mycia głowy stosuje szampony z zawartością SLS i innych głęboko oczyszczających substancji. Nie zawsze jest to dobre dla skóry i włosów. Takie składniki mogą podrażniać i wysuszać. Aby mieć czyste pasemka i skórę głowy, wystarczy takiego szamponu użyć raz w tygodniu.

Kiedy myć włosy?

I tu nie ma jednej reguły, która określałaby najlepszą porę mycia głowy. Jednym będzie odpowiadał wieczór, innym poranek, a jeszcze innym środek dnia. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wieczorne mycie, to pamiętaj, żeby nie spać z mokrymi włosami – możesz je po prostu uszkodzić. Zanim ułożysz się do snu, wysusz i dokładnie rozczesz pasemka.

Czym myć włosy?

Tu sprawa wygląda nieco inaczej. Szampon należy dobrać do rodzaju włosów i skóry głowy. Pod uwagę należy wziąć konsystencję, składniki i działanie. Pamiętaj, żeby szampon nie zawierał zbyt dużej ilości detergentów, silikonów, alkoholu i innych substancji, które mogą szkodzić twojej skórze i włosom. Jeżeli dobierzesz nieodpowiedni szampon, to możesz zaburzyć produkcję sebum i doprowadzić do przesuszenia, łojotoku lub łupieżu.

Podczas mycia głowy ważna jest także temperatura wody. Dostosuj ją do własnych odczuć. Pamiętaj przy tym, że gorąca woda nie jest wskazana ze względu na możliwość oparzeń i zbyt szerokie otworzenie łusek włosowych. Mycie głowy zimną wodą również nie należy do przyjemnych rzeczy. Pasemka trzeba opłukać chłodną wodą pod koniec mycia po to, żeby zamknąć łuski włosowe i zapobiec uszkodzeniom pasemek.

Metody mycia włosów

Wyróżnia się pięć metod mycia włosów: szamponem, szamponem i odżywką, odżywką i szamponem, OMO, mycie samą odżywką. Niezależnie od zastosowanej techniki, podczas mycia włosów, a potem w trakcie ich wycierania, należy być bardzo delikatnym. Pasemek nie wolno szarpać, a głowy mocno trzeć. Włosy i skórę należy delikatnie masować opuszkami palców. Przy wycieraniu pasemek również należy być ostrożnym. Najlepszy do odsączania wody będzie bawełniany ręcznik, którym delikatnie wytrzemy włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *