Jak nakładać podkład gąbeczką? Przedstawiamy krok po kroku

Wiele z nas pokochało nakładanie podkładu za pomocą gąbeczki. Nic dziwnego, bowiem gąbeczki są dostępne w niemal każdej drogerii zarówno internetowej, jak i tradycyjnej. Profesjonaliści również lubią nakładać podkład gąbeczką, ponieważ tylko ta metoda daje prawdziwy efekt HD. Oprócz tego gąbeczka pochłania mniej produktu niż pędzel, a stopień krycia zależy tylko od nas! Warto jednak pamiętać, o kilku podstawowych zasadach, aby gąbeczka pokazała maximum swoich możliwości! Przedstawiamy, jaką gąbeczkę wybrać, jak nakładać podkład za pomocą gąbeczki krok po kroku i co powinnaś jeszcze wiedzieć o gąbeczce do makijażu! 

Jaką gąbeczkę wybrać?

Właśnie przez to, że gąbeczki stały się bardzo łatwo dostępne… ciężko jest znaleźć tą idealną. Najważniejsze zasady, którymi powinnaś się kierować przy wyborze gąbeczki to:

> materiał, z jakiego wykonana jest gąbeczka 

staraj się unikać gąbeczek wykonanych z lateksu, ponieważ może on podrażnić i uczulić skórę

> kształt gąbeczki 

najczęściej mają kształt jajka i jest to najbardziej uniwersalny i praktyczny kształt, możesz jednak wybrać również taką, która jeden bok ma ścięty – w ten sposób łatwiej będzie ci dotrzeć do trudno dostępnych miejsc

> miękkość

gąbeczka nie powinna być twarda, ponieważ ciężko będzie się nią posługiwać

Jak nakładać podkład gąbeczką? Krok po kroku

Krok 1

Na początku należy zmoczyć całą gąbeczkę w wodzie Gąbeczka zwiększy swoją objętość i stanie się bardziej miękka

Krok 2

Odsączamy nadmiar wody

Krok 3

Odciskamy gąbeczkę papierem toaletowym, bądź chusteczką – w ten sposób” gąbeczka pozostanie wilgotna, ale nie mokra

Krok 4

Nakładamy podkład na gąbeczkę – Pamiętaj, lepiej nałożyć mniej produktu i później dołożyć, niż za dużo i zmarnować produkt lub nałożyć zbyt dużą ilość na twarz

Krok 5

Delikatnie wklepujemy gąbeczkę w twarz nie rozcieramy podkładu jak pudru, takim sposobem możemy podkreślić niedoskonałości, a tego chcemy uniknąć. Zamiast tego wklepujemy produkt

Co jeszcze powinnaś wiedzieć o gąbeczce do makijażu? 

  1. Najważniejsze jest, abyś myła gąbeczkę po każdym użyciu. Użyj do tego letniej wody z dodatkiem mydła lub olejku. Wyciskaj zabrudzenia, aż woda będzie czysta. Dzięki temu przedłużysz jej żywotność i pozbędziesz się bakterii, które mogą się na gąbeczce gromadzić.
  2. Po umyciu gąbeczki odłóż ją i poczekaj aż wyschnie – najlepiej w niewilgotnym i nienasłonecznionym miejscu. Możesz położyć gąbeczkę na papierze, bądź umieścić ją na specjalnej podstawce.
  3. Nawet jeśli myjesz gąbeczkę regularnie, to powinno się wymieniać gąbeczkę raz na 3-4 miesiące ze względu higienicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *