Jak prawidłowo olejować włosy?

Czy znasz już olejowanie włosów? To odżywczy zabieg, który wykorzystuje moc naturalnych, nierafinowanych olejków, a dokładniej: zawarte w nich składniki, które mają świetny wpływ na włosy! Kwasy tłuszczowe omega, witaminy, roślinne sterole, flawonoidy i dziesiątki innych związków to odżywcze combo, które możesz podarować swoim pasmom w każdej chwili! Jak prawidłowo olejować włosy, aby uzyskać maksimum piękna? Wyjaśniamy!

Jak prawidłowo olejować włosy?

  • Olejuj włosy na mokro – czyli nakładaj olejek na wilgotne, umyte włosy i skórę głowy. Dlaczego? Wtedy włosy wchłoną więcej składników odżywczych, ponieważ po myciu są po pierwsze bardziej chłonne (woda je rozpulchnia), po drugie oczyszczone z sebum, toksyn, resztek kosmetyków, wiec nic nie zakłóci działaniu olejów. Wilgotne włosy mają też mocniej rozchylone łuski, dlatego substancje dotrą głębiej we włosy. Dlatego zanim zaczniesz nakładać olejek – umyj włosy – najlepiej szamponem oczyszczającym lub micelarnym. Oczywiście tradycyjny szampon też będzie doskonały.
  • Dobierz odpowiedni olejek do włosów. Czy wiesz, ze niektóre olejki mogą napuszyć, inne przeciążyć twoje włosy? Jeśli chcesz dobrać odpowiednie olejki, poznaj porowatość swoich włosów: wykonaj test dostępny w internecie, aby dowiedzieć się, jakie masz włosy i jakie oleje do nich pasują. Możesz też na początku używać “neutralnych” olejków, czyli tych, które mają specyficzny bilans kwasów tłuszczowych omega i pasują do kazdego rodzaju włosów. Do takich olejków należą przede wszystkim olej jojoba oraz arganowy.
  • Nałóż olejek na włosy i skórę głowy. Wspomnieliśmy, że olej należy nakładać  na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy. Nie musisz aplikować go dużo – wystarczy około 10 ml, przy długich włosach nieco więcej. Pamiętaj też, że olejek doskonale dba o cebulki i skalp, dlatego nałóż go na skórę głowy i wykonaj delikatny masaż opuszkami palców. To pobudzi krążenie i sprawi, ze włosy będą rosły mocniejsze, przestaną wypadać. Masaż należy robić systematycznie, przy każdym olejowaniu włosów, czyli raz lub dwa razy w tygodniu.
  • Pozostaw olejek na 30 minut, do godziny. Możesz okryć głowę fryzjerskim czepkiem, folią, ręcznikiem. Po tym czasie po prostu opłucz olejek z włosów, a następnie umyj je ponownie, aby domyć resztki tłustych cząsteczek. Jeśli twoje włosy są wyjątkowo zniszczone – możesz po umyciu ich nałożyć  na chwilkę dodatkowo odżywkę do włosów ze spłukiwaniem.
  • Wysusz włosy, wystylizuj jak zwykle, lub daj im wyschnąć samodzielnie. Efekt pięknych, lśniących i doskonale nawilżonych włosów widać i czuć w dotyku: pasma są gładkie i przyjemne, świetnie się układają.Z czasem, przy regularnym stosowaniu stają się odżywione, mocne i odporne na niszczenie. Przestają wypadać w nadmiarze i pięknie rosną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *