Jak wybrać balsam do ciała?

Po balsam do ciała warto sięgać przez cały rok. Jesienią i zimą należy używać tłustych balsamów, a wiosną i latem wystarczą kosmetyki o lżejszej konsystencji. Zanim dowiesz się, jak wybrać balsam do ciała, poznaj odpowiedź na inne ważne pytania, a mianowicie dlaczego i jak należy używać balsamu do ciała.

Dlaczego należy używać balsamu do ciała?

Na skutek mycia, pływania w basenie, przebywania w suchym pomieszczeniu lub założenia ciepłego ubrania, ochronny płaszcz hydrolipidowy pokrywający skórę ulega uszkodzeniom. Tworzące go składniki wypłukują się, ścierają, a nawet zużywają. Z tego powodu ubytki w warstwie hydrolipidowej należy jak najszybciej uzupełnić. W tym celu najlepiej sięgnąć po balsam do ciała, który nawilża skórę, wygładza ją i przywraca jej naturalne pH.

Jak używać balsamu do ciała?

Balsamu do ciała najlepiej używać dwa razy dziennie. W ostateczności wystarczy jeden raz, ale koniecznie po kąpieli. Balsamy nawilżające, odżywcze i brązujące należy nakładać na całe ciało, a antycellulitowe jedynie na fragmenty skóry pokryte skórką pomarańczową.

Jak wybrać balsam do ciała?

Balsam do ciała należy dobrać do rodzaju i problemu skóry.

  • Regenerujący balsam do ciała jest przeznaczony dla skóry dojrzałej, skrajnie wysuszonej i łuszczącej się. Zawiera witaminę D3 i galakturoniany z kasztanowca, które przywracają równowagę w procesie złuszczania się naskórka i stymulują produkcję ceramidów. Równie skuteczne są balsamy z proteinami jedwabiu lub owocami, zwłaszcza czereśniami.
  • Nawilżający balsam do ciała zwykle ma lekką formułę, dzięki której szybko się wchłania. Za sprawą takich składników jak olejek z awokado zapobiega ucieczce wody i spowalnia procesy starzenia.
  • Antycellulitowy balsam do ciała wspomaga walkę ze skórką pomarańczową. Zawiera L-karnitynę, kofeinę, wąkrotę azjatycką, wyciąg z bluszczu lub ekstrakty roślinne, które ujędrniają i napinają skórę oraz przyspieszają spalanie tłuszczu.
  • Brązujący balsam do ciała zawiera dihydroksyaceton, który reaguje z białkiem znajdującym się w naszym naskórku i tworzy barwnik imitujący opaleniznę. Oprócz niego balsamy brązujące mają w swoim składzie naturalne barwniki i substancje pielęgnujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *