Jak zatuszować oznaki przeziębienia? Makijaż na czas choroby krok po kroku

Podczas przeziębienia lub choroby twarz staje się opuchnięta, zaczerwieniona lub przeciwnie: blada jak ściana. Oczy są załzawione i przekrwione, a skóra pod nosem jest przesuszona od ocierania chusteczką. Najlepsze, co można zrobić podczas choroby, to zostać w domu i kurować się, ale nie zawsze to jest możliwe. Jeżeli już musimy wyjść, powinnyśmy wiedzieć, jak ‒ krok po kroku ‒ zatuszować oznaki przeziębienia makijażem.

Jak zatuszować oznaki przeziębienia makijażem?

Makijaż okolic nosa na czas choroby

Podczas przeziębienia najbardziej cierpi nos. Katar zmusza chorą do ciągłego sięgania po chusteczki, co skutkuje zaczerwienieniem skóry wokół nosa, która z czasem zaczyna się łuszczyć. Co z tym zrobić? Należy skupić się na tych partiach twarzy, które choroba oszczędziła, czyli na ustach, brwiach i włosach, ponieważ ich podkreślenie odwróci uwagę od niechlubnej reszty. Z tego powodu przed aplikacją makijażu warto nałożyć w to miejsce wazelinę lub wetrzeć kilka kropel oliwy przynajmniej na pięć, dziesięć minut. W ten sposób nawilżymy skórę, która dzięki temu lepiej zniesie aplikację podkładu i pudru.

Nos jest nie tylko suchy, lecz także opuchnięty, ale to zniweluje konturowanie. W tym czasie należy zrezygnować z toników ściągających i kremów matujących, które jeszcze bardziej podrażnią wysuszoną skórę. Zamiast nich warto stosować okłady z herbaty lub żel z arniki, aby zmniejszyć widoczność opuchlizny jeszcze przed nałożeniem makijażu.

Makijaż okolic oczu na czas choroby

Aby ukryć zaczerwienienie oczu, warto zaopatrzyć się w krople redukujące zaczerwienienie spojówek i zaaplikować je chwilę przed wykonaniem makijażu. Cienie do powiek z mocnym połyskiem, różowe cienie i czerwoną szminkę należy odłożyć na później, ponieważ wszystkie te kosmetyki podkreślają charakterystyczne dla przeziębienia błyszczenie się oczu.

Makijaż, który tuszuje oznaki przeziębienia krok po kroku

  1. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy krem nawilżający o lekkiej konsystencji.
  2. Usta malujemy pomadką nawilżającą.
  3. Na całą powierzchnię twarzy, z wyjątkiem okolic oczu, aplikujemy bazę rozświetlającą.
  4. Powieki malujemy matowym cieniem sypkim lub w kremie.
  5. Zaznaczamy załamanie górnej powieki ciemniejszym kolorem.
  6. Tuż pod łukiem brwiowym nakładamy błyszczącą jasną kredkę lub opalizujący cień do powiek.
  7. Tuszujemy rzęsy. Jeżeli oczy łzawią, warto wybrać tusz wodoodporny lub zrezygnować z malowania dolnych partii rzęs.
  8. Nakładamy podkład o przedłużonej trwałości, który nie wysusza. Może być nawilżający, kryjący lub rozświetlający.
  9. Pod oczy kładziemy korektor.
  10. Ciemnobrązową kredką do konturowania twarzy lub korektorem malujemy kreski tuż pod kośćmi policzkowymi i na krawędziach nosa, po czym rozcieramy pędzlem lub gąbką.
  11. Szerokim pędzlem aplikujemy niewielką ilość pudru utrwalającego.
  12. Podkreślamy owal twarzy bronzerem.
  13. Skronie zaznaczamy rozświetlaczem.
  14. Usta obrysowujemy kredką w odcieniu beżu lub bladego różu ‒ jej kolor powinien być możliwie najbardziej zbliżony do naturalnej barwy warg.
  15. Przeczesujemy brwi i usuwamy z nich resztki podkładu, po czym podkreślamy kształt łuków kredką lub tuszem do brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *