Kosmetyki na bazie olejku różanego

Olejek różany jest tłoczony z owoców róży, a z jej płatków powstaje woda różana. Jest to naturalny produkt, który znalazł zastosowanie w aromaterapii, masażu, zwalczaniu bólów i w produkcji kosmetyków. Jakie właściwości i zastosowanie kosmetyczne ma olejek różany?

Olejek różany – właściwości kosmetyczne

Olejek różany ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Koi cerę wrażliwą i dodaje blasku zmęczonej, szarej skórze. Ponadto wzmacnia rozszerzone naczynka krwionośne i zmniejsza wynikające z nich zaczerwienienia.

Dzięki zawartości witaminy E i C oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych sprawdzi się w pielęgnacji cery suchej, którą odżywi i nawilży. Po kosmetyki wzbogacone o olejek różany sięgają także kobiety dojrzałe, ponieważ te pierwsze mają działanie wygładzające i zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Co więcej, olejek różany zmniejsza opuchliznę wokół oczu i usuwa objawy zmęczenia, dlatego znalazł zastosowanie w produkcji kremów pod oczy.

Olejek różany – zastosowanie kosmetyczne

Dzięki dobroczynnym właściwościom olejek różany można wykorzystać do masażu twarzy. W tym celu wystarczy rozsmarować kilka kropel w dłoni i okrężnymi ruchami rozprowadzić na twarzy. Olejek wchłonie się po kilkunastu sekundach. Najlepiej stosować go codziennie wieczorem po starannym demakijażu.

Olejek różany stanowi składnik wielu kosmetyków. Można go znaleźć w kremach nawilżających, przeciwzmarszczkowych i do oczu, w produktach do pielęgnacji włosów, na przykład w olejkach i szamponach, a także w balsamach do ciała i ust.

Jak oczyścić twarz za pomocą olejku różanego?

Olejek różany można zastosować w metodzie oczyszczania twarzy OCM (Oil Cleansing Method ‘oczyszczanie skóry olejami’). Metoda OCM działa na zasadzie rozpuszczania tłuszczu za pomocą tłuszczu, czyli usuwa z twarzy nadmiar sebum.

W tym celu należy zmieszać olejek różany z olejkiem rycynowym w proporcji 70-90% do 30-10%. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w mały ręcznik frotowy.

Zabieg oczyszczania twarzy olejami rozpoczynamy od przemycia jej wodą lub hydrolatem. Następnie delikatnymi i okrężnymi ruchami wmasowujemy w skórę przygotowaną mieszankę olejów. Gdy już nałożymy całą warstwę oleju, moczymy ręcznik frotowy w ciepłej wodzie i punktowo przykładamy do poszczególnych partii twarzy w celu zmycia mieszanki. Na zakończenie wycieramy skórę chusteczką higieniczną lub ręczniczkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *