Popękane naczynka krwionośne? Światło IPL skutecznie je usunie

Czerwone pajączki, które pojawiają się na skórze, są problemem wielu kobiet. Na szczęście istnieje wiele metod pozwalających trwale je usunąć. Jedną z nich jest światło IPL. Jak wygląda zabieg i jakie efekty możesz dzięki niemu uzyskać?

Czym są rozszerzone naczynka krwionośne?

Rozszerzone naczynka krwionośne (nazywane niekiedy popękanymi naczynkami krwionośnymi lub czerwonymi pajączkami) to pojedyncze dobrze uwidocznione żyłki o czerwonym lub różowym kolorze. Jeżeli występują w większych skupiskach, to tworzą rozległe czerwone plamy. Do przyczyn nieprawidłowego rozszerzania naczyń krwionośnych zalicza się między innymi: uwarunkowania genetyczne, rodzaj skóry, tryb życia, dietę, czynniki pochodzące ze środowiska zewnętrznego.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek?

Im naczynko jest bardziej widoczne, tym lepiej światło IPL będzie na nie oddziaływać. Światło wpływa bowiem na hemoglobinę (barwnik krwi) i zamienia ją w energię cieplną. Doprowadza ona do niszczenia ścianek naczynka, które po upływie pewnego czasu jest usuwane przez organizm. Kuracja obejmuje około 12 zabiegów wykonywanych co dwa tygodnie. Po naświetlaniu skóra jest zaczerwieniona, nie ma jednak na niej innych podrażnień.

Po zakończeniu każdego zabiegu należy przestrzegać pewnych zaleceń. Są to między innymi:

  • unikanie słońca i zakaz korzystania z solarium;
  • stosowanie kremów z filtrami UV;
  • ochrona skóry przed niskimi temperaturami;
  • zakaz picia alkoholu i kawy oraz spożywania ostrych przypraw i palenia papierosów;
  • unikanie gorących kąpieli i zakaz korzystania z sauny;
  • zaprzestanie używania drażniących kosmetyków;
  • suplementacja witaminami C i K oraz ziołami, takimi jak: miłorząb japoński, kasztanowiec, arnika górska.

Przeciwwskazaniami do zabiegu zamykania naczynek światłem IPL są: ciąża i karmienie piersią, skłonność do powstawania blizn, mocna i świeża opalenizna, nowotwory, leczenie antybiotykami i retinoidami.

Jakie efekty daje terapia światłem IPL?

Dzięki światłu IPL problem z rozszerzonymi naczynkami nie będzie cię więcej trapił. Skóra zyska jednolity koloryt, będzie gładsza i zdrowsza. Ścianki naczyń krwionośnych zostaną wzmocnione, a ich rozszerzanie i obkurczanie będzie przebiegało prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *