Rękawiczka do demakijażu: jakie ma właściwości, wady i zalety, jak jej używać oraz jak ją czyścić?

Umożliwia demakijaż i zarazem peeling, ponieważ usuwa nie tylko makijaż, lecz także martwy naskórek i nadmiar sebum. Rękawiczka do demakijażu: jakie ma właściwości, wady i zalety oraz jak jej używać i jak ją czyścić?

Rękawiczka do demakijażu – właściwości

Rękawiczka do demakijażu jest wykonana z hipoalergicznej mikrofibry. Nadaje się dla każdego rodzaju cery, w tym dla cery wrażliwej, naczynkowej,tłustej i atopowej.

Rękawiczka do demakijażu – zalety:

  • Działa jak delikatny peeling.
  • Wzmacnia barierę hydrolipidową skóry.
  • Pobudza mikrokrążenie w skórze.
  • Może być stosowana przez kobiety noszące soczewki kontaktowe.

Rękawiczka do demakijażu – wady:

  • Mimo że jest miękka i delikatna, nie należy pocierać nią twarzy, co może prowadzić do powstania podrażnień, obtarć i pękania naczynek. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety o skórze wrażliwej i naczynkowej, posiadające ropny trądzik, przyjmujące retinoidy oraz stosujące mocne peelingi. Jeżeli makijaż – zamiast ścierać się – rozmazuje się, należy użyć płynu miceralnego, który usunie pozostałości kosmetyków.
  • Rękawiczka do demakijażu wymaga regularnego czyszczenia, ale swój nieskazitelny wygląd zachowuje tylko do pierwszego użycia.
  • Rękawiczkę trzeba wymieniać co 3 miesiące, ponieważ po tym czasie traci swoje właściwości.
  • Rękawiczka do demakijażu z łatwością zmywa tylko delikatny, dzienny makijaż i kosmetyki mineralne. Aby usunąć makijaż trwalszy, a tym bardziej wodoodporny, trzeba włożyć w demakijaż dużo wysiłku. Jednocześnie nie należy zapominać, że zbyt mocne tarcie może prowadzić do podrażnień.

Rękawiczka do demakijażu – jak jej używać?

Rękawiczkę do demakijażu należy zamoczyć w chłodnej lub letniej wodzie, która uaktywnia elektrostatyczne właściwości włosia z mikrofibry. Makijaż usuwamy poprzez wykonywanie delikatnych, okrężnych ruchów. Jedną stronę rękawiczki można wykorzystać do usunięcia makijażu z obu oczu, a drugiej do reszty twarzy, szyi i dekoltu.

Rękawiczka do demakijażu – jak ją czyścić?

Po każdym użyciu rękawiczkę do demakijażu należy umyć pod bieżącą wodą. W tym celu można użyć zwykłego szarego mydła, o ile nie zawiera gliceryny, która zmiękcza włosie materiału. Następnie rękawicę należy wypłukać, wycisnąć i pozostawić do wyschnięcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *