Rozmyte usta, czyli wiosenny trend w makijażu. Jak zrobić?

Mogłoby się wydawać, że malowanie ust to zawsze ta sama, prosta czynność. Jednak ten element makijażu też może przynieść nowe, zupełnie zaskakujące trendy. Feeria barw i liczne odcienie dostępnych na rynku szminek dają możliwość kreatywnego podejścia do makijażu ust. Parę sezonów temu królowały gradientowe usta, niedawno popularność zyskały jednobarwne szminki o mocnym konturze, a teraz? Wracamy do korzeni, ale tym razem gradient na ustach nabierze nowego charakteru.

Rozmyte usta to trend, który ma królować w nadchodzącym sezonie. Blurred lips to w pewnym stopniu nawiązanie do gradientowym ust sprzed kilku sezonów. Tym razem jednak gradient lips będziemy wykonywać wyłącznie w odcieniach różu oraz beżu tak, aby od intensywnego koloru przechodził w naturalny odcień skóry i wtapiał się w nią. Czy rozmyte, niewyraźne usta zyskają popularność taką, jak np. wyrazisty makijaż ust Kylie Jenner?

Jak wszystkie trendy w makijażu z ostatnich lat, również rozmyte usta królują na razie jedynie na Instagramie i w innych mediach społecznościowych. W zbliżających się wiosennych miesiącach mamy pożegnać się z konturówkami na rzecz korektora, za sprawą którego będziemy tworzyć rozmyte makijaże ust. Blurred lips to nowa odsłona gradientowych ust z tą różnicą, że do wykonania takiego makijażu niepotrzebne są dwa kolorowe produkty, a jedynie szminka w delikatnym odcieniu i korektor.

Wiosenne i delikatnie rozmyte usta są tak proste w wykonaniu, jak prosto wyglądają. Uzyskanie na swoich ustach najświeższego z wiosennych trendów to tylko kilka kroków. Efekt łagodnego, kobiecego makijażu gwarantowany.

  1. Nałóż na usta bezbarwny balsam odżywiający i nawilżający usta.
  2. Poczekaj do momentu, w którym wargi będą suche.
  3. Nałóż na usta lekki korektor lub matującą bazę pod szminkę.
  4. Nałóż na środek ust szminkę w wybranym kolorze (najlepiej odcienie różu).
  5. Na zewnętrzne krawędzie ust wjedź kremem BB lub podkładem.
  6. Za pomocą palca lub pędzla rozetrzyj granice między szminką i podkładem.
  7. Dla utrwalenia efektu przypudruj usta lekkim pudrem np. mineralnym.
  8. Aby dodać błysku nałóż na usta cienką warstwę bezbarwnego błyszczyku.

W ten prosty sposób uzyskasz efekt rozmytych ust, do wykonania których nie potrzebujesz zbyt wielu kosmetyków. Blurred lips w delikatnych odcieniach to różu, maliny lub nude to bardzo świeża i delikatna propozycja dla wszystkich kobiet, które chcą wprowadzić trochę lekkości w wiosennym makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *