Rzęsy wypadają i nie chcą rosnąć – co robić?

Co robić, gdy rzęsy słabną i wypadają? Jeśli wypadają Ci dziennie 2-3 rzęsy, jest to proces zupełnie naturalny i nie musisz się tym przejmować. Po prostu nadeszła pora na to, by w ich miejscu wyrosły całkiem nowe. Jeśli jednak tracisz ich więcej – moze to być przyczyną poważniejszych chorób lub po prostu nieodpowiedniej pielęgnacji. Podpowiadamy, jak prawidłowo zadbać o rzęsy i zahamować ich wypadanie. Tak, są na to sposoby i za chwilę je poznasz.

Jak powstrzymać wypadanie rzęs?

1. Malowanie rzęs – pamiętaj, by umyć szczoteczkę

To drobny szczegół. Ale niezwykle istotny; przyczynia się bardzo do kondycji Twoich rzęs. Na spiralce gromadzą się złogi starego tuszu – zaschnięte grudki nie tylko pogarszają jakość makijażu i wygląd rzęs, ale też ich kondycję, ponieważ wraz ze starym tuszem nakładamy na rzęsy zarazki. Wszelkie toksyny, bakterie i mikroby są dla rzęs czymś, co osłabia ich kondycję i przyczynia się do wzmożonego wypadania włosków. Mycie szczoteczki tuszu to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który wynika z troski o rzęsy.

2. Pielęgnacja rzęs – sięgnij po odżywkę

Odżywka do rzęs to jak dotąd jedyny, innowacyjny i w pełni skuteczny kosmetyk, przeznaczony wyłącznie do rzęs. Oznacza to, że jest po prostu tak opracowana, by jak najlepiej dostosować się do potrzeb i wymogów małych włosków oraz wzmocnić je od samej cebulki.
Odżywka do rzęs jest w stanie zagęścić je i wydłużyć tak, że staną się nawet 2 razy dłuższe i kilkukrotnie gęstsze. Sprawdź opinie i rankingi odżywek i wybierz najlepszą odżywkę do rzęs dla siebie. To najlepszy, najprostszy i obecnie najbardziej skuteczny sposób na powstrzymanie wypadania rzęs.

3. Wypadanie rzęs – czy suplementy działają?

Jeśli w Twojej diecie brak witamin, to z pewnością odbije się to również na rzęsach. Wzmocnij je od wewnątrz, zmieniając nawyki żywieniowe, lub (przynajmniej) dostarczając witamin i mikroelementów. Czy wiesz, że np. napar z pokrzywy lub skrzypu polnego działa nie tylko korzystnie na włosy, ale też na rzęsy? Wystarczy 1 filiżanka dziennie, a po około 4 tygodniach zobaczysz różnicę w ich kondycji.

4. Makijaż rzęs – postaraj się, by tusz do rzęs tez o nie dbał

Obecnie na rynku jest wiele tuszy do rzęs. Łatwo się w nich pogubić, a wszystkie kusza obietnicą pięknych i gęstych rzęs. Ty jednak wybierz taki tusz, który nie tylko dobrze maluje, ale tez dba o rzęsy i pielęgnuje je mocą naturalnych, roślinnych składników. Sprawdź, co znajduje się w jego składzie. To mogą być np. naturalne oleje, wyciąg z kiełków soi lub pszenicy, panthenol. Taki tusz upiększa rzęsy, a jednocześnie zapobiega niszczeniu i wzmacnia włoski.

Wypadanie rzęs – to ważne!

Jeśli mimo prawidłowej pielęgnacji nadal wypadają Ci w nadmiarze rzęsy, nie lekceważ tego – udaj się do lekarza, aby poznać przyczynę ich złego stanu. Może to być wynik zażywania elków, lub choroba związana z zaburzeniami hormonalnymi. Innym powodem wypadania rzęs są nużeńce, czyli małe, pasożytnicze żyjątka, które należą do ludzkich pasożytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *