Rzęsy wypadają i nie chcą rosnąć – co robić?

Co robić, gdy rzęsy słabną i wypadają? Jeśli wypadają Ci dziennie 2-3 rzęsy, jest to proces zupełnie naturalny i nie musisz się tym przejmować. Po prostu nadeszła pora na to, by w ich miejscu wyrosły całkiem nowe. Jeśli jednak tracisz ich więcej – moze to być przyczyną poważniejszych chorób lub po prostu nieodpowiedniej pielęgnacji. Podpowiadamy, jak prawidłowo zadbać o rzęsy i zahamować ich wypadanie. Tak, są na to sposoby i za chwilę je poznasz.

Jak powstrzymać wypadanie rzęs?

1. Malowanie rzęs – pamiętaj, by umyć szczoteczkę

To drobny szczegół. Ale niezwykle istotny; przyczynia się bardzo do kondycji Twoich rzęs. Na spiralce gromadzą się złogi starego tuszu – zaschnięte grudki nie tylko pogarszają jakość makijażu i wygląd rzęs, ale też ich kondycję, ponieważ wraz ze starym tuszem nakładamy na rzęsy zarazki. Wszelkie toksyny, bakterie i mikroby są dla rzęs czymś, co osłabia ich kondycję i przyczynia się do wzmożonego wypadania włosków. Mycie szczoteczki tuszu to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który wynika z troski o rzęsy.

2. Pielęgnacja rzęs – sięgnij po odżywkę

Odżywka do rzęs to jak dotąd jedyny, innowacyjny i w pełni skuteczny kosmetyk, przeznaczony wyłącznie do rzęs. Oznacza to, że jest po prostu tak opracowana, by jak najlepiej dostosować się do potrzeb i wymogów małych włosków oraz wzmocnić je od samej cebulki.
Odżywka do rzęs jest w stanie zagęścić je i wydłużyć tak, że staną się nawet 2 razy dłuższe i kilkukrotnie gęstsze. Sprawdź opinie i rankingi odżywek i wybierz najlepszą odżywkę do rzęs dla siebie. To najlepszy, najprostszy i obecnie najbardziej skuteczny sposób na powstrzymanie wypadania rzęs.

3. Wypadanie rzęs – czy suplementy działają?

Jeśli w Twojej diecie brak witamin, to z pewnością odbije się to również na rzęsach. Wzmocnij je od wewnątrz, zmieniając nawyki żywieniowe, lub (przynajmniej) dostarczając witamin i mikroelementów. Czy wiesz, że np. napar z pokrzywy lub skrzypu polnego działa nie tylko korzystnie na włosy, ale też na rzęsy? Wystarczy 1 filiżanka dziennie, a po około 4 tygodniach zobaczysz różnicę w ich kondycji.

4. Makijaż rzęs – postaraj się, by tusz do rzęs tez o nie dbał

Obecnie na rynku jest wiele tuszy do rzęs. Łatwo się w nich pogubić, a wszystkie kusza obietnicą pięknych i gęstych rzęs. Ty jednak wybierz taki tusz, który nie tylko dobrze maluje, ale tez dba o rzęsy i pielęgnuje je mocą naturalnych, roślinnych składników. Sprawdź, co znajduje się w jego składzie. To mogą być np. naturalne oleje, wyciąg z kiełków soi lub pszenicy, panthenol. Taki tusz upiększa rzęsy, a jednocześnie zapobiega niszczeniu i wzmacnia włoski.

Wypadanie rzęs – to ważne!

Jeśli mimo prawidłowej pielęgnacji nadal wypadają Ci w nadmiarze rzęsy, nie lekceważ tego – udaj się do lekarza, aby poznać przyczynę ich złego stanu. Może to być wynik zażywania elków, lub choroba związana z zaburzeniami hormonalnymi. Innym powodem wypadania rzęs są nużeńce, czyli małe, pasożytnicze żyjątka, które należą do ludzkich pasożytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *