Sposób na cellulit. Na czym polega endermologia?

Endermologia to masaż mechaniczny, który umożliwia bezinwazyjne zredukowanie tkanki tłuszczowej, a przy tym daje widoczne i trwałe efekty wyszczuplenia. Na czym polega endermologia, jak wpływa na cellulit i jakie daje efekty?

Na czym polega endermologia?

Endermologia to masaż mechaniczny o działaniu odchudzającym, odmładzającym, oczyszczającym i terapeutycznym. Podczas zabiegu specjalne głowice rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz, a w efekcie pobudzają głębokie warstwy skóry. Stymulowana tkanka łączna powoduje uwalnianie krążenia żylnego i limfatycznego oraz usuwanie tłuszczu. Ten ostatni nie zostaje wchłonięty, lecz jest wydalany z kałem.

Endermologia na cellulit

Podczas endermologii komórki tłuszczowe są stymulowane, dlatego łatwiej pozbyć się zarówno ich, jak i cellulitu. Ponadto dzięki temu, że pobudzane są komórki tkanki łącznej właściwej, odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Podczas zabiegu uwalnia się tkanka tłuszczowa, co przyspiesza jej spalanie.

Podsumowując, endermologia sprawia, że komórki tłuszczowe zostają opróżnione, obrzęki zniwelowane, a tkanka otaczająca cellulit jest uelastyczniona. W dodatku z każdym zabiegiem skóra staje się coraz gładsza.

Endermologia – efekty

Najważniejszym efektem endermologii jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, widoczne zredukowanie cellulitu. Ponadto zabieg pobudza pracę układu limfatycznego, co poprawia kondycję skóry. Endermologia pomaga niwelować opuchliznę i obrzęki oraz stymuluje wydalanie nadmiaru płynów i toksyn z organizmu.

Zabieg daje długotrwałe efekty w postaci lepiej odżywionych tkanek oraz zdrowszej i gładszej skóry. Dla lepszego efektu zaleca się stosowanie odpowiedniej diety antycellulitowej i podjęcie aktywności fizycznej.

Jak często należy wykonywać zabieg endermologii?

Częstotliwość zabiegów endermologii należy dostosować do stopnia zaawansowania cellulitu. Pełna kuracja obejmuje 10-12 zabiegów wykonywanych nawet dwa razy w tygodniu. Później zaleca się zabiegi przypominające 1-2 razy w miesiącu.

Warto poddawać się endermologii profilaktycznie raz w miesiącu. Regularnie przeprowadzane zabiegi widocznie poprawią stan skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *