Worki pod oczami? Mamy na nie sposoby!

Worki pod oczami spędzają Ci sen z powiek? To właśnie brak snu jest jedną z głównych przyczyn ich powstawania. Szukasz sposobu na to, by szybko i skutecznie pozbyć się worków pod oczami? Dobrze trafiłaś! Sprawdź nasz poradnik i nie przejmuj się więcej opuchniętą skórą.

Skąd się biorą worki pod oczami?

Worki pod oczami to gównie objaw zmęczenia, stresu i niewystarczającej ilości snu. Sprzyja im też niezdrowe odżywianie, tłuszcze trans, tzw. śmieciowa dieta i brak nawodnienia czyli picie zbyt małej ilości wody. U osób w dojrzałym wieku worki pod oczami mogą też być objawem starzenia się, któremu towarzyszy utrata jędrności skóry. Jednak nie zawsze są one zależne od nas i naszego stylu życia: bywa, że odziedziczyliśmy je w genach. Przede wszystkim ma na nie wpływ zbyt mała ilość kolagenu oraz elastyny. Warto też wspomnieć, że niestety na powstawanie worków pod oczami ma wpływ po prostu ogólnie pojęta higiena naszego życia, brak odpoczynku, godziny spędzane przed komputerem, niedobory witamin, papierosy, alkohol, a nawet zbyt częste korzystanie z solarium i ogólnie nagminne opalanie skóry.

Jak się pozbyć worków pod oczami?

1. WYSYPIAJ SIĘ

Sen jest lekarstwem na wszystko… poza tym sprzyja nie tylko regeneracji ale i urodzie. Regularne przesypianie minimum 7 godzin na dobę sprawi, że zapomnisz o opuchniętej skórze.

2. PIJ DUŻE ILOŚCI WODY MINERALNEJ

O tym, że woda ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm nie trzeba już nikomu przypominać. To właśnie ona powoduje detoks i wypłukiwanie szkodliwych składników komórek oraz zapobiega odkładaniu się toksyn i właśnie wszelkim opuchnięciom.

3. ZREZYGNUJ Z UŻYWEK

Alkohol i papierosy nie tylko wpływają źle na urodę, ale w ogóle na cały organizm, a przy tym mocno uzależniają i są przyczynkiem do wielu chorób dlatego zdecydowanie jesteśmy im przeciwni!

4. SIĘGNIJ PO MASAŻER POD OCZY

istnieją specjalne masażery pod oczy, które sprawiają, że pod oczami nie tworzą się zastoje limfy. Są one tak zróżnicowane cenowo, że nawet jeśli nie chcesz wydawać wiele na taki masażer, spotkasz doskonały w bardzo przystępnej cenie.

5. STOSUJ ŻELOWE PŁATKI POD OCZY

Żelowe płatki pod oczy to HIT który podbił Instagrama…stosuje je wiele urodowych influencerek. Możesz kupić je na sztuki czyli zapakowaną w saszetkę jedną parę płatków żelowych, ale o wiele bardziej opłacalne dla osób, które często borykają się z opuchniętymi powiekami są całe opakowania czyli słoiczki w których zamknięte jest około 50 płatków. Działają szybko i skutecznie a przy tym mają też często składniki przeciwzmarszczkowe!

6. RÓB OKŁADY Z LODU

To najstarsza ale genialna i bardzo skuteczna metoda na pozbycie się worków pod oczami: stosowały ją już nasze babki i prababki. Wystarczy, że kostkę lodu zawiniesz w chusteczkę żeby zimno nie było zbyt dotkliwe, a następnie w tym zawiniątkiem delikatnie wymasujesz skórę pod oczami. Opuchlizna zniknie natychmiast!

7. PRZYŁÓŻ POD OCZY… HERBATĘ

A dokładnie mówiąc zaparzone i schłodzone torebki z zieloną lub białą herbatą, która działa podobnie jak lód, a dodatkowo ma szereg antyoksydantów i wspomaga pielęgnację skóry pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *