Wsuwki do włosów – wszystko, co chciałabyś o nich wiedzieć

Niby takie niepozorne akcesoria, a dzięki nim wymodzisz najwspanialszą fryzurę. O czym mowa? Chodzi o wsuwki do włosów. Sprawdź, jak podpinać nimi pasemka, jak ozdabiać uczesanie i jakie rodzaje wsuwek masz do dyspozycji.

Czym są wsuwki?

Wsuwki są jednym z najbardziej popularnych gadżetów do podpinania włosów. Znajdziesz je w każdym salonie fryzjerskim, a kilka sztuk masz zapewne u siebie w domu. Kosztują bardzo mało i można wykorzystać je na wiele przeróżnych sposobów. Ich zastosowanie jest naprawdę uniwersalne: z włosów długich zrobią krótkie, podtrzymają kucyk i dodadzą mu objętości, ujarzmią niesforne pasemka. Dlaczego więc wielu dziewczynom kojarzą się z szarpaniem włosów?

Jak zakładać wsuwki?

Okazuje się, że poprawne zakładanie wsuwek ma duże znaczenie. Otóż powinno się je wpinać we włosy gładką stroną na zewnątrz. Dzięki temu nie musimy używać siły do rozchylania wsuwek – wystarczy wsunąć je pomiędzy włosy. Zaokrąglone końce gadżetu “nabiorą” włosy, a płaska strona dociśnie je i utrzyma w rowkach. Co więcej tak założone wsuwki o wiele lepiej się ściągają. Jednak jeśli nadal będą się zsuwać, to spryskaj je lakierem do włosów.

Wsuwki do włosów – rodzaje

Czy wiesz, że wyróżnia się kilka rodzajów wsuwek? Należą do nich:

  • hair pin – najszersza ze wszystkich wsuwek, przeważnie stosowana do koków. Dzięki niej stworzysz luźne i delikatne upięcia oraz zabezpieczysz uczesanie przed rozpadaniem się;
  • jumbo pin – najdłuższa wsuwka  do podpinania włosów grubych i ciężkich;
  • regular pin – jest przeznaczona do upinania mniejszych pasemek w grzywce, warkoczu i kucyku;
  • mini pin – jest przeznaczona do włosów cienkich, delikatnych i krótkich. Używa się jej także do wykończenia fryzur.

Jak używać wsuwek do włosów?

Wsuwek możesz używać tradycyjnie, czyli podpinać niesforne pasemka i utrwalać fryzury. Jednak te gadżety mają także inne zastosowania. W drogerii lub w Internecie kupisz wsuwki w różnych kolorach i z różnymi zdobieniami. Wykorzystaj je w artystyczny sposób. Poupinaj kilka sztuk przy czole i nad uszami, dopnij do opaski, stwórz z nich geometryczne wzory, podepnij nimi długie włosy lub pasemka opadające na czoło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *