Żel, akryl, tytan? Metody przedłużania paznokci

Przedłużanie paznokci jest przypisywane miłośniczkom kiczowatego wyglądu. Niesłusznie. Nowoczesne metody przedłużania paznokci pozwalają uzyskać bardzo naturalny kształt paznokcia i zdrowy wygląd płytki oraz owocują eleganckim manicure. Jakie są metoda przedłużania paznokci?

Przedłużanie paznokci żelem

To obok akrylowej najpopularniejsza metoda przedłużania paznokci. Zabieg rozpoczyna się od przygotowania paznokcia do nałożenia żelu, to znaczy wygładzenia go i wysuszenia; dzięki temu żel lepiej przywrze do płytki. Paznokcie są na początku skracane do długości palca, a następnie matowione i odtłuszczane za pomocą bezkwasowej lub kwasowej bazy pod żel. Przed żelowaniem, jak w przypadku klasycznego manicure, usuwamy skórki.

Kolejny krok to przyklejenie formy o wybranym wcześniej modelu, która nadaje paznokciowi odpowiedni kształt. Forma to mała naklejka umieszczana na spodzie paznokci. Żel można nałożyć także na tipsy lub bez naklejenia formy, jeżeli komuś nie zależy na długości. Na środek każdego paznokcia aplikuje się kroplę żelu, po czym wkłada się dłonie pod lampę UV w celu utwardzenia. Żelowanie wykonuje się 3-4 razy, w zależności od liczby warstw. Kształt paznokcia zaczyna się tworzyć podczas nakładania drugiej warstwy. Po aplikacji żelu przechodzi się do piłowania i czyszczenia powstałej płytki. W tym celu nadaje się jej odpowiedni zarys i spiłowuje niepotrzebny żel. Końcowy etap to malowanie paznokci.

Przedłużanie paznokci żelem trwa przynajmniej 3 godziny. Zaletą zabiegu jest mała inwazyjność i naturalny efekt, a wadą – nietrwałość żelu, który utrzymuje się do 4 tygodni.

Przedłużanie paznokci akrylem

Także w przypadku tej metody zabieg rozpoczyna się od przygotowania płytki. Akryl możemy nałożyć na tips lub formę. Przedłużanie paznokci akrylem różni się zwłaszcza sposobem sporządzenia substancji; w tym celu akryl miesza się z liquidem i nakłada błyszczące kulki na paznokcie pomalowane bazą kwasową.

Po uformowaniu paznokci akrylowych nakłada się przezroczystą warstwę akrylu. Pod koniec spiłowuje się je do wybranego kształtu, czyści i poleruje.

Czas trwania zabiegu zależy od czasu schnięcia akrylu i preferowanego kształtu, ale zwykle przedłużanie paznokci akrylem trwa około 4 godzin. Paznokcie wymagają uzupełnienia co około 3 tygodni. Chociaż efekty utrzymują się długo, zabieg jest skomplikowany, dlatego trudno go wykonać samodzielnie w domu. Jego kolejną wadą jest specyficzny, intensywny zapach akrylu.

Przedłużanie paznokci tytanem

Ta metoda przedłużania jest mniej popularna, ale o wiele zdrowsza niż metody opisane powyżej. Jest to spowodowane zastosowaniem bazy i pudrów z wapniem, który korzystnie działa na płytkę, zamiast lampy UV. To sprawia, że przedłużanie paznokci tytanem przypomina manicure hybrydowy, tyle że bez użycia lampy.

Przedłużanie paznokci tytanem nie trwa dłużej niż 2 godziny, co jest jego niewątpliwym atutem zabiegi. Za jego inne zalety uważa się jego trwałość – efekt utrzymuje się ponad 4 tygodnie od wykonania. Z drugiej strony paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, więc według niektórych efekty zabiegu są mało spektakularne.

Przedłużanie paznokci bazą proteinową

To inaczej manicure hybrydowy uzupełniony o bazę proteinową. Tę ostatnią nakłada się na paznokcie przed aplikacją lakieru hybrydowego, po czym suszy się pod lampą UV. Efekt jest bardzo naturalny.

Przedłużanie paznokci bazą proteinową trwa około 2 godzin. Inną zaletą zabiegu jest jego mała inwazyjność. Jako wadę podaje się brak możliwości nadbudowania paznokcia lub widocznego wydłużenia płytki, co jest wykonalne w przypadku akrylu i żelu.

Tipsy ze sklepu

Sprawdzą się, gdy dysponujemy niskim budżetem lub zadowoli nas krótkotrwały efekt. Tipsy wraz z klejem można kupić w popularnych sieciówkach odzieżowych i drogeriach. Niestety, większość sztucznych paznokci wygląda bardzo sztucznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *