5 sposobów na zjawiskowo długie i gęste rzęsy po pomalowaniu

Co trzecia kobieta przyznaje, że ma problem z podkreśleniem swoich rzęs makijażem tak, aby efekt był satysfakcjonujący. W czym tkwi problem? Powodów jest kilka, ale wszystkim im można zaradzić, wykorzystując te 5 sposobów na zjawiskowo długie i gęste rzęsy. Czas na makijaż, który działa!

Najważniejszym zadaniem makijażu jest ukrycie naszych niedoskonałości i podkreślenie tego, co mamy najlepsze. W przypadku rzęs najczęściej chodzi o ich wydłużenie, pogrubienie i zagęszczenie. Co zrobić, gdy maskara nie współpracuje, a rzęsy nie wyglądają dobrze mimo trzech warstw tuszu?

5 SPOSOBÓW NA ZJAWISKOWE RZĘSY

Krok 1. Stosuj odżywkę do rzęs.

Pielęgnacja to podstawa i fundament, jeśli chodzi o wygląd rzęs. Nie da się wyczarować cudów zwykła maskarą, gdy rzęsy są po prostu krótkie, cienki, kruche i przerzedzone. Rozwiązaniem jest odżywka do rzęs, która stosowana regularnie wzmacnia cebulki rzęs, przyspiesza wzrost włosków i zagęszcza rzęsy. Odżywkę można zastąpić np. olejkiem rycynowym, ale jego działanie jest słabsze, a stosowanie trudniejsze z uwagi na konsystencję.

Krok 2. Wybierz dobrą maskarę.

Bardzo duże znaczenie w makijażu ma też wybór odpowiedniej maskary. Tusze do rzęs bywają różne – mogą mieć lepsze lub słabsze działanie wydłużające czy też zagęszczające. Wybierając maskarę, najlepiej kierować się opiniami. Ważna jest łatwość rozprowadzania na rzęsach, działanie, trwałość itp. Dobra maskara otula rzęsy kolorem, pogrubia, zagęszcza i wydłuża już po jednej warstwie, a do tego nie osypuje się i nie rozmazuje w ciągu dnia. Wtedy możemy mieć pewność, że nasze rzęsy wyglądają zjawiskowo. Co więcej, jeśli wybierzemy tusz do rzęs z dobrym składem, możemy odżywiać i rewitalizować rzęsy w trakcie noszenia makijażu.

Krok 3. Szczoteczka tuszu ma znaczenie!

Skład to jedno, ale najważniejsza w maskarze jest szczoteczka. To ona odpowiada za efekt, jaki uzyskamy na rzęsach, więc warto zwrócić uwagę na jej kształt i materiał, z którego powstała. Najlepsze efekty zapewniają szczoteczki silikonowego, które są elastyczne i świetnie dopasowują się do kształtu oczu. Zróżnicowana długość włosia i delikatne zwężenie na końcu to również ułatwienie, gdy chcemy dokładnie pomalować np. najkrótsze rzęsy w kącikach. Jeśli wybierasz tusz do rzęs, zwróć też uwagę na wielkość aplikatora – nie może być ani zbyt duży, ani za mały, bo wtedy makijaż będzie trudny.

Krok 4. Przypudruj rzęsy przed malowaniem.

Jednym z trików na zjawiskowe rzęsy, polecanym i stosowanym przez profesjonalne wizażystki, jest stosowanie bazy pod maskarę. Taki produkt nadaje rzęsom objętość, ułatwia rozprowadzenie tuszu i uwydatnia jego działanie. Ale wcale nie trzeba inwestować w specjalny produkt! Wystarczy, że oprószysz nieco rzęsy transparentnym pudrem, zanim zaczniesz je malować. Puder nada im objętości i sprawi, że po pomalowaniu maskarą będą grubsze i dużo bardziej wyraziste. Pudru najlepiej użyć po pierwszej warstwie, przed nałożeniem drugiej.

Krok 5. Maluj w poprawny sposób.

Masz problem z ładnym pomalowaniem rzęs? Być może robisz to w niewłaściwy sposób. Technika makijażu ma ogromne znaczenie dla efektów. Najlepsze jest malowanie rzęs ruchem zygzakowatym, czyli poruszając szczoteczkę na boki i jednocześnie przeczesując nią rzęsy od nasady po końcówki. Nie wolno zapominać o tym, że jedna warstwa to często za mało, a pominięcie rzęs w kącikach lub rzęs na dolnej powiece sprawia, że efekty są dużo gorsze.

To wszystko! Oto 5 sposobów na zjawiskowe rzęsy, które warto wziąć sobie do serca i wprowadzić w życie, jeśli chcemy wyglądać lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *