7 ważnych pytań dotyczących pielęgnacji skóry

Pewnie też czasem zastanawiasz się nad swoją pielęgnacją. Oto 7 NAJCZĘŚCIEJ zadawanych pytań, które kosmetolodzy otrzymują od klientów. Poznaj ODPOWIEDZI. Dziś dowiesz się m.in. jak szybko działa serum, dlaczego jest ważne w pielęgnacji, czy plankton faktycznie DZIAŁA na skórę, oraz czy mężczyźni i kobiety mogą stosować te same produkty do pielęgnacji skóry. Zapraszamy.

1) Co oznacza, że po serum skóra staje się gładsza lub uzyskuje lepszy koloryt?

To dobre pytanie, ponieważ za słowem „gładsza” może stać wiele efektów: wyrównane zmarszczki, a także poprawiony owal twarzy, a nawet ujędrnienie zwiotczałej skory. Najczęściej wygładzenie skóry powinno oznaczać wszystkie te efekty, ale pierwszym, najszybciej wychwyconym będą zmniejszone zmarszczki mimiczne. Zwłaszcza te świeże, nieutrwalone.
Poprawa kolorytu to nic innego jak ujednolicenie cery. Dobry krem rozjaśnia i ujędrnia skórę, a jeszcze lepszy efekt otrzymamy dzięki serum z witaminą C, która delikatnie rozjaśnia i dodaje blasku skórze, dzięki czemu staje się jaśniejsza i piękniejsza.

2) Czy kobiety i mężczyźni mogą używać tych samych produktów do twarzy?

Nie do końca. Najczęściej nie jest to dobrym pomysłem. Zauważ, że nawet naturalne kosmetyki dla mężczyzn są inaczej skomponowane i stanowią osobne serie kosmetyków.
To dlatego, że skóra mężczyzny jest grubsza, ma więcej mieszków włosowych i inne pH. Z kolei z pielęgnacją włosów jest już trochę inaczej – tu nie musimy być tak rygorystyczni i możemy stosować te same kosmetyki. Jednak twarz warto pielęgnować odrębnymi produktami.

3) Dlaczego warto używać toniku do twarzy?

Stosujesz go do nawilżania skóry po oczyszczeniu. Tonik coraz częściej jest wypierany, ponieważ uważamy go za zbędny. Wiele osób stosuje po prostu jedynie płyn micelarny, wierząc, że zastąpi on tonik. Ale płyn micelarny nie wyrówna pH, a nie zmyte z twarzy micele przyciągną na nowo brud i kurz. Tonik nawilża i sprawia, że krem na dzień i na noc łatwiej wnika w skórę. Sam też dobrze odżywia i pielęgnuje skórę, ponieważ często zawiera składniki odżywcze.

4) Czym są prebiotyki i probiotyki w pielęgnacji skóry?

Pewnie słyszałaś na przykład o probiotykach w jogurcie. PREbiotyki to cząsteczki cukru, które działają wspólnie z PRObiotykami, czyli bakteriami kwasu mlekowego. Są dobre w pielęgnacji: poprawiają stan skóry, niwelują niechciane bakterie na rzecz tych korzystnych dla cery i nadają skórze sprężystość. Wspierają też regenerację.

5) Dlaczego czerwone algi są dobre dla skóry?

Czy glony są rzeczywiście tak dobre w pielęgnacji skóry lub włosów?
Owszem, to jedne z najlepiej działających substancji, Są cenne, bo zawierają ogromnie dużo mikroelementów i witamin. Czerwone algi nadają skórze jędrności i blasku. Są odpowiednie dla skóry, która zaczęła tracić elastyczność. Ponadto wzmacniają i dodają kondycji włosom. Dobry krem lub serum z wyciągiem z alg sprawi, że zredukujesz drobne zmarszczki i uzyskasz gładszy koloryt skóry.

6) Jaki efekt dają komórki macierzyste w pielęgnacji skóry?

Komórki macierzyste miały być przełomem w kosmetologii. To ten rodzaj komórek, który nieustannie się odnawia. Wiecznie nowe, młode komórki to skóra bez zmarszczek. Nasz organizm potrzebuje ich wielu, wiec warto wesprzeć skórę i dostarczać je w kremach i serum. Dzięki silnym roślinnym komórkom macierzystym skóra zyskuje fantastyczny wygląd i ochronę antyoksydacyjną. Jest pełna blasku i witalności.

7) Jak szybko działa serum?

W naszej wyobraźni tak skondensowany kosmetyk, o dużej dawce składników regenerujących powinien działać od ręki. Serum zawiera wysokie stężenie składników aktywnych. Dzięki serum pod kremem do twarzy cera jest mocniej odżywiona. Pamiętaj, że przy stosowaniu serum potrzebujesz mniej kremu, aby uzyskała ona wystarczające nawilżenie. Serum potrzebuje czasu, by zadziałać i dać silne efekty, ponieważ cykl odnowy skóry też zajmuje kilka tygodni.
Ponadto jeśli stosujesz do spółki z serum dobry krem na dzień i na noc – odnowa skóry zachodzi szybciej, kosmetyki działają dłużej, niż gdyby były używane osobno. Efekt też jest znacznie lepszy. Regularnie stosowane serum do twarzy (np. z witaminą C lub retinolem) sprawi, że dzień po dniu ten rezultat zostaje wzmocniony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *