Baby botox. Wygładzanie zmarszczek w wersji light

Chcesz pozbyć się zmarszczek i wygładzić skórę? Zrób sobie botoks. Obawiasz się, że stracisz naturalną mimikę i wygląd twarzy? Wypróbuj wersję baby botox – dużo delikatniejszy zabieg, który szturmem podbija gabinety medycyny estetycznej. Na czym polega baby botox? Czytaj dalej.

O botoksie słyszała już każda kobieta, a zwłaszcza te, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Botoks to inaczej mówiąc toksyna botulinowa, substancja doskonale znana w gabinetach medycyny estetycznej. Wstrzyknięta w odpowiednie miejsce blokuje impulsy między nerwami, a dzięki czemu mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek są rozluźnione i skóra jest gładsza.

Niestety funkcjonuje wiele mitów na temat botoksu. Wzięły się one stąd, że nieprofesjonalnie wykonany zabieg daje efekt „zamrożenia” twarzy – mięśnie odpowiedzialne za mimikę twarzy są nieaktywne, przez co nie możemy swobodnie wyrażać emocji, a twarz wygląda nienaturalnie.

Baby botox, czyli botoks w wersji light

Rozwiązaniem tego problemu jest zabieg, któremu od niedawna można poddać się w większości gabinetów kosmetycznych. To tzw. baby botox, który również wykorzystuje znaną nam toksynę botulinową, ale w dużo mniejszej ilości i w inny sposób. To łagodniejsza wersja tradycyjnego botoksu, dzięki której możemy zredukować widoczne zmarszczki, zachowując jednocześnie naturalny wygląd twarzy. Jeśli więc obawiamy się, że po zwykłym botoksie nie będziemy już siebie przypominać, to baby botoks sprawdzi się u nas doskonale.

Warto wiedzieć, że:

  • do zabiegu również wykorzystywana jest toksyna botulinowa,
  • baby botox polecany jest do redukcji drobnych zmarszczek mimicznych,
  • można stosować go również jako zabieg profilaktyczny,
  • działa na tyle delikatnie, że zachowuje mimikę i naturalny wygląd.

Na czym polega zabieg baby botox?

To zdecydowanie nowość w gabinetach medycyny estetycznej. Baby botox wykonuje się przy użyciu tej samej substancji, którą wykorzystuje się w tradycyjnym botoksie. Różnica jest jednak w sposobie jej podania – zabieg polega na ostrzykiwaniu twarzy bardzo małymi ilościami toksyny botulinowej.

Substancję wprowadza się pod skórę za pomocą igły, a delikatne nakłucia wykonuje się w precyzyjnie określonych miejscach. Do jednego zabiegu zużywa się kilkukrotnie mniejszą ilość toksyny botulinowej, dzięki czemu daje naturalny efekt wygładzenia i odmłodzenia. Nic dziwnego, że po baby botox sięga coraz więcej kobiet, które poszukują czegoś innego niż standardowe rozwiązania.

Wygładzanie zmarszczek bez efektu maski

Największą zaletą baby botoksu jest to, że nie zmienia mimiki twarzy i nie sprawia, że wyglądamy, jak byśmy założyły maskę – to bardzo częsty efekt nadużyć w tradycyjnym botoksie i jego niewłaściwego wykonania.

Baby botox jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą uchronić się przed zmarszczkami i spłycić te istniejące. Działa tak samo jak tradycyjny zabieg wygładzania zmarszczek, ale jego efekty są o wiele naturalniejsze. Nie ma mowy o tym, żeby przy tak niewielkich ilościach np. zaburzyć pracę mięśni twarzy. To, co zyskujemy, decydując się na baby botox, to:

  • zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek,
  • wygładzenie cery dzięki uelastycznieniu skóry,
  • młodszy, piękniejszy i naturalny wygląd,
  • gładka i młodo wyglądająca skóra na dużo dłużej.

Ile utrzymują się efekty baby botox?

Tutaj właściwie nie ma różnicy względem tradycyjnego botoksu. Prawidłowo przeprowadzony zabieg baby botox to efekt utrzymujące się 2-3 miesiące. Dlaczego akurat tyle? W tym czasie w naszej skórze zachodzą skomplikowane procesy regeneracji i delikatnie rozluźnione mięśnie twarzy wracają do stanu sprzed zabiegu. To dlatego baby botox należy powtarzać regularnie – w myśl zasady, że lepiej dbać o skórę delikatniej i częściej, niż decydować się na mocno inwazyjne zabiegi raz na jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *