Jak dbać o kręcone włosy?

Czasem ciężko wydobyć naturalny skręt włosów. Burza loków wymaga pielęgnacji szczególnej. Zazwyczaj takie włosy są matowe, pozbawione blasku i najbardziej ze wszystkich typów podatne na uszkodzenia. Co robić, aby loki były sprężyste i zdrowe?

Jak i czym myć kręcone włosy?

Przede wszystkim nie obciążaj włosów. Jeżeli codziennie używasz kosmetyków z dużą ilością silikonów, koniecznie zaprzestań. Sprawiają one, że Twoje włosy są napuszone. Używaj lekkich szamponów, które nadmiernie nie obciążą Twoich włosów.

Kręcone włosy szybko tracą wilgoć. Ich łuski notorycznie się odchylają, przez co są podatne na łamanie. Delikatne szampony poprawią kondycję Twoich loków. Sposobem na domykanie łusek włosów jest spłukiwanie ich chłodną wodą oraz unikanie tarcia. Nie zawijaj włosów w ściśnięty turban.

Używaj odżywek. Rozczesz włosy grzebieniem, którego zęby są szeroko rozstawione. Nie zapominaj o odżywczej masce przynajmniej 2 razy w tygodniu. Kosmetyki wgniecione we włosy uwydatnią ich naturalny skręt. Jeżeli suszysz włosy, używaj suszarki z dyfuzorem. Dobrym sposobem jest suszenie przy pomocy chłodnego nawiewu, co zapobiegnie puszeniu się.

Olejowanie włosów kręconych

Ten zabieg doskonale się sprawdzi, jeżeli chcemy posiadać piękne, lśniące, kręcone włosy. Możesz olejować je na mokro lub na sucho. Zanim wetrzesz olej we włosy mokre, spłucz je ciepłą wodą. W przypadku olejowania na sucho dokładnie rozetrzyj olej na suchych włosach, po czym nałóż czepek i trzymaj przez pół godziny. W obydwu przypadkach postępuje się w podobny sposób.

Cięcie włosów

Kręconym włosom przyda się pomoc profesjonalisty. Jednak niewielu fryzjerów pamięta o tym, że loki należy ścinać na sucho, ponieważ sporo tracą na swojej długości. Nie istnieje też wiele osób, które umieją obchodzić się z lokami. Najlepiej wybierz fachowca, który zna się na tym typie włosów, aby Twoje włosy nie puszyły i nie łamały się jeszcze bardziej. Dobry fryzjer doradzi Ci, co będzie odpowiednie dla Twoich włosów.

Pielęgnacja włosów kręconych

Używaj maseczek do włosów, które je intensywnie wzmocnią i odżywią. Ważne, aby odbudowały strukturę Twoich włosów. Zazwyczaj ten typ włosów jest wysokoporowaty, należy więc pamiętać, aby wybierane przez nas składniki były bogate w proteiny. 

Dogłębnie oczyszczające peelingi do skóry głowy poprawią ukrwienie oraz pozbędą się z włosów pozostałości po silikonach. Dzięki temu Twoje włosy zyskają na objętości i zostaną podniesione u nasady.

Przyda Ci się specjalny żel do formowania loków, który nie skleja włosów i wydobędzie ich naturalny skręt. Możesz także samodzielnie przygotować żel lniany, który jest łatwy do wykonania, a zaskoczy Cię swoimi właściwościami.

Serum do włosów. Najlepiej, aby miało naturalne składniki i zawierało odpowiednie oleje do włosów wysokoporowatych.

Silikony są najczęściej używane do włosów kręconych. Warto jednak pamiętać, że mogą przynosić niekorzystny wpływ na włosy. Poza ochroną włosów przed szkodliwymi uszkodzeniami mechanicznymi sprawiają, że będą zbyt obciążone. Dlatego warto sięgać po lekkie silikony, które samodzielnie odparują z powierzchni włosa.

Jak dbać o kręcone włosy? – dodatkowe informacje

Nigdy nie rozczesuj włosów suchych! Najlepiej rób to od razu po myciu, kiedy są jeszcze mokre.

Spłukuj włosy wyłącznie chłodną wodą, aby nie rozchylać ich łusek.

Pamiętaj, aby Twoje grzebienie miały szeroki rozstaw igieł. Używaj takich szczotek lub grzebieni, które nie podrażnią Twoich włosów.

Zaopatrz się w suszarkę z dyfuzorem i nie zapominaj o wyłącznie chłodnym nawiewie, aby nie przesuszyć swoich włosów.

Nie trzyj swoich włosów podczas wycierania. Najlepiej delikatnie odciskaj wodę z poszczególnych pasm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *