Jak zatrzymać opaleniznę na dłużej?

Złoto-oliwkowa opalenizna jest najpiękniejszą pamiątką z każdych wakacji. Z pewnością dodaje nam uroku i sprawia, że skóra wygląda na zdrowszą. Niestety taki look w kilka miesięcy po wakacjach przeminie. Jeżeli jednak chciałabyś na dłużej zatrzymać opaleniznę, to wystarczy, że wypróbujesz te proste triki.

Suplementy diety

Jest mnóstwo suplementów diety, które nie tylko przedłużają opaleniznę, lecz także pomagają skórze przybrać złocisty lub czekoladowy odcień. Co więcej zawierają takie składniki, które utrzymają skórę w dobrej kondycji i zapewniają jej nawilżenie, odżywienie i ochronę. Te same preparaty pozytywnie wpływają na kondycję paznokci i włosów. Dlatego warto przyjmować je przez cały rok.

Jedz zdrowo i smacznie

Czy wiesz, że opaleniznę przedłuża również odpowiednie odżywianie się? Dietę powinnaś uzupełnić w produkty z zawartością witaminy A, czyli masło, jajka i wątróbkę. Opaleniznę pomogą utrzymać też pokarmy bogate w beta-karoten. Znajdziesz go w czerwonych, żółtych i ciemnozielonych owocach i warzywach: morelach, paprykach, szpinaku, śliwkach i pomarańczach. Jednak najbardziej znanym sposobem na utrzymanie opalenizny jest picie soku z marchwi.

Codzienna pielęgnacja

W utrzymaniu opalenizny niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja skóry. Z tego powodu powinnaś regularnie złuszczać naskórek, żeby odsłonić brązowy lub oliwkowy kolor głębszych warstw skóry. Drugim sprawdzonym sposobem na zachowanie opalenizny jest nawilżanie skóry za pomocą kremów i picia niegazowanej wody. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu zapobiega łuszczeniu skóry, co prowadzi do utraty jej złocistego koloru.

Zdrowy tryb życia

Jeżeli chcesz, żeby opalenizna utrzymała się dłużej, a skóra cały czas miała odpowiednią kondycję, to powinnaś przestawić się na zdrowy tryb życia. Nie wolno ci palić papierosów, pić alkoholu i przyjmować szkodliwych używek. Te rzeczy powodują, że skóra staje się sucha, podatna na uszkodzenia i szybsze starzenie, mało elastyczna, poszarzała. W takim przypadku na nic się zda pielęgnacja, i to nawet najlepszymi kosmetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *