Kuracje na zniszczone paznokcie – zregeneruj płytkę szybko i dobrze!

Manicure hybrydowy jest piękny, ale może osłabiać płytkę paznokcia. Na pogorszenie sie ich stanu ma wpływ bardzo wiele niekorzystnych czynników. Co zrobić, gdy paznokcie kruszą się i rozdwajają? Jak je zregenerować po hybrydzie? Sprawdź najlepsze pomysły na szybką regenerację osłabionych paznokci!

KREMY DO SKÓREK I PAZNOKCI

To jeden ze skuteczniejszych, bardzo wygodnych sposobów na regenerację 2w1, ponieważ odżywiamy zarówno paznokcie, jak i skórki wokół nich, które też cze,sto bywają twarde, przesuszone i szorstkie. Kremy do paznokci są wydane w maleńkich tubkach, ponieważ nie zużywa się ich dużo. Wystarczy raz dziennie, najlepiej wieczorem przed pójściem spać (by nie myc już dłoni i nie zmyć preparatu) wetrze,c krem w płytkę paznokcia oraz oczywiście skórę wokół niego.

NATURALNE OLEJKI + KĄPIELE PAZNOKCI

To bardzo dobry patent na zdrowe paznokcie! Olejki można wcierać w płytkę podobnie jak kremy, ale równie dobrze działa kąpiel do paznokci, z ogrzanym olejem (lub oliwą z oliwek) wzbogacona kilkoma kroplami cytryny. To wyśmienita kuracja odżywczo-nawilżająca. Cytryna dodatkowo rozjaśnia płytkę i usuwa ewentualne przebarwienia. Niekwestionowanym królem w pielęgnacji zniszczonych paznokci jest olejek rycynowy, a wszystko dlatego, ze zawiera związki przypominające swoją budową keratynę, która jest naturalnym budulcem paznokci, włosów i brwi oraz rzęs. Dzięki temu kuracje do paznokci z olejkiem rycynowym przynoszą tak spektakularne efekty! wcieraj go dwa razy dziennie w płytkę, a już po tygodniu Twoje paznokcie zmienia się diametralnie – oczywiście na lepsze!

SPECJALNE ODŻYWKI DO PAZNOKCI 

Jednymi z najpopularniejszych,m bo i najbardziej wygodnych w użyciu kuracji wzmacniających do paznokci są odżywki w formie lakieru do paznokci. Tego typu preparaty po prostu nanosi się na płytkę, a one zasychają jak lakier. Mają one szereg składników odżywczych, ale powiedzmy sobie szczerze: bardziej chronią płytkę przed niszczeniem, niż ją regenerują. Odżywki w lakierze mają jednak swoje zalety: natychmiast poprawiają wygląd paznokci i ochraniają je, by nie niszczały jeszcze mocniej, dlatego po tygodniu intensywnego odżywiania olejami i kremami dobrze jest na jakiś czas uchronić płytki przed nowymi urazami i zabezpieczyć je warstwą odżywczego lakieru.

PEELING PŁYTKI 

Peeling do paznokci stosuje się zazwyczaj na początku kuracji odżywczych. Ma przygotować nasze paznokcie do zabiegów pielęgnacyjnych: odtłuścić i zwiększyć chłonność oraz – w przypadku kuracji w formie lakieru – zwiększyć przyczepność tego specyfiku. Peeling do paznokci pomoże Ci też, jeśli na Twoich płytkach są przebarwienia.

SPECJALNE MASKI NA… PAZNOKCIE!

Dobrze czytasz – skoro istnieją specjalne peelingi do paznokci, to istnieją także maski, które mają wzmocnić osłabioną, kruchą płytkę. takie maski są mocno odżywcze i zawierają stężenie niezbędnych dla płytek substancji, które wzmacniają i przyspieszają regenerację. Wiele z nich przyspiesza też wzrost paznokci,a byś szybciej mogła doczekać się odrostu mocniejszej, ładnej płytki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *