Manicure hybrydowy – jak używać folii transferowej na paznokciach?

Sposób na niebanalny hybrydowy manicure w jedną chwilę? Folia transferowa! Jeśli robisz hybrydę w domu, a twoje zdolności w zdobieniu paznokci są na poziomie bardzo podstawowym – folia do zdobień będzie twoją najlepszą przyjaciółką! Czym dokładnie jest, jak ją stosować i jakie są rodzaje folii transferowej?

Czym jest folia transferowa?

Folia transferowa to rulon kolorowego arkusza, który z jednej strony jest rzeczywiście „zwyczajną” folią, ale z drugiej jest pokryty metaliczną farbą (lub innym z wieku oferowanych wzorów) i można go odbijać na paznokciach. Folia transferowa do zdobienia hybryd jest bardzo przyjemnym tworzywem do zdobienia paznokci. Pozwala w jedną chwilę odmienić cały twój manicure. Kolory, wzory i faktury można łączyć, aby stworzyć niepowtarzalne stylizacje – z pewnością nie będziesz się nudzić!

Rodzaje folii transferowej

Jeśli do głowy przychodzi ci jedynie złota lub srebrna folia transferowa to wiedz, że te dwa kolory sa tylko kroplą w morzu wszelkich kolorów, wzorów i faktur. Istnieją bowiem:

 • błyszczące folie do paznokci
 • folie z efektem holograficznym
 • perłowe i satynowe folie do paznokci
 • folie we wzory (kwiatowe, zwierzęce, koronki, mandale, geometryczne itp)
 • jaskrawe folie do paznokci

Jak nakładać folię transferową na paznokcie?

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Oba są proste i bardzo skuteczne, choć musisz liczyć się z tym, że jedna folia lepiej zachowuje się nałożona przy pomocy specjalnego kleju, a innej wystarczy jedynie warstwa dyspersyjna, która powstaje po nałożeniu koloru. Pamiętaj, że metoda z zastosowaniem specjalnego kleju do folii transferowej zapewni perfekcyjny efekt i precyzyjne pokrycie paznokci kolorem z folii. Taki klej jest niedrogi, wiec jeśli zależy ci, by folia była profesjonalnie nałożona – będzie on niezbędny w twoim zestawie. Poznaj obie metody aplikacji

METODA 1. Jak nakładać folię transferową z użyciem kleju

 1. Przygotuj paznokcie hybrydowe jak zwykle.
 2. Przetrzyj warstwę dyspersyjną cleanerem
 3. Pomaluj paznokcie klejem i pozostaw na minutę.
 4. Wytnij taki kawałek folii, jakiego potrzebujesz.
 5. Dociśnij folię do płytki, a następnie oderwij folię szybkim, stanowczym ruchem.
 6. Manicure pokryj topem i utwardź w lampie UV.

METODA 2. Jak nakładać folię transferową bez kleju

 1. Przygotuj paznokieć, nałóż kolor, utwardź.
 2. Nie wycieraj klejącej warstwy dyspersyjnej cleanerem.
 3. Dociśnij wybrany fragment folii bezpośrednio na lepką warstwę, oderwij szybkim ruchem.
 4. Nałóż top i utwardź w lampie. Dopiero teraz przetrzyj paznokcie cleanerem (chyba że używasz topu no wipe).

Nakładanie folii transferowej – cenne wskazówki

Pamiętaj, żeby nie dotknąć folii transferowej od strony ze wzorem. Pot, i tłuste sebum z dłoni przeniesie się na folię i spowoduje problemy z odbijaniem jej n płytce. Pracuj w rękawiczkach, a folię zawsze odkładaj do pojemniczków, w ten sposób będzie bezpieczna.

Pamiętaj też, że bardzo wygodnie jest odciąć sobie kawałek folii, którym chcesz wykonywać zdobienie. W ten sposób folię łatwiej dociska się do płytki, a pozostały (nieużywany) kawałek się nie uszkodzi.  Ponadto będziesz spokojna o to, że luźny koniec folii nie pobrudzi paznokci znajdujących się obok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *