Oliwka do ciała: właściwości i działanie

Chociaż oliwka do ciała kojarzy się przede wszystkim z pielęgnacją skóry niemowląt, stosuje ją także wiele kobiet. Oliwka do ciała może zastąpić mleczko, balsam i inne tego typu kosmetyki, ponieważ ma właściwości silnie natłuszczające i nawilżające. Jakie inne właściwości ma oliwka do ciała i jakie jest jej działanie? Jak stosować oliwkę do ciała?

Oliwka do ciała – właściwości i działanie

Oliwka do ciała to kosmetyk, który powstał z myślą o skórze potrzebującej wzmocnienia naturalnego płaszcza lipidowego. Brak odpowiedniego nawilżenia skutkuje wysuszeniem skóry, a w konsekwencji jej szybszym starzeniem. Odpowiednia warstwa tłuszczowa chroni skórę przed utratą wody i dzięki temu dba o jej młody wygląd. Pozostawia na niej delikatny film, który chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Kolejnym atutem oliwki do ciała jest jej kojące działanie na skórę. Swoje właściwości pielęgnacyjne zawdzięcza owocom oliwki, z których jest pozyskiwana. Możemy wybierać pomiędzy kosmetykami z zielonych lub czarnych oliwek. Ich formuła odżywia, nawilża oraz natłuszcza suchą i wrażliwą skórę. Co więcej, oliwka do ciała przywraca prawidłowe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej naskórka, a także ujędrnia skórę, zmiękcza ją i wygładza oraz przywraca jej witalność i elastyczność.

Jak stosować oliwkę do ciała?

Oliwkę do ciała najlepiej nakładać tuż po kąpieli, gdy skóra jest wysuszona i potrzebuje natychmiastowego natłuszczenia. Wcieraj ją w wilgotną skórę, jeszcze zanim użyjesz ręcznika. Stosowanie oliwki na mokrą skórę pozwoli uniknąć tłustego filmu. Ręcznika użyj dopiero wtedy, gdy całe ciało będzie natłuszczone.

Oliwka do ciała – rodzaje

Większość oliwek do ciała jest przeznaczona dla niemowląt, ale mogą ich używać także kobiety, zwłaszcza te, które posiadają skórę wrażliwą i alergiczną. Z myślą o paniach, które nie są przekonane do oliwek, powstały oliwki do ciała o konsystencji balsamu. One również są łagodne i delikatne oraz bogate w naturalne witaminy i minerały oliwy z oliwek. Kolejną propozycją są nawilżające oliwki do ciała z dodatkiem drobinek rozświetlających, które poza dogłębnym nawilżeniem zapewniają skórze subtelne rozświetlenie. Możesz sięgnąć także po oliwkę do masażu z kompleksem antycellulit, która poprawia krążenie i zapobiega wiotczeniu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *