Trendy w stylizacji brwi. Jaki kształt brwi jest na czasie?

trendy w stylizacji brwi

Rozważania na temat idealnego kształtu brwi nie ustają. Bacznie śledzimy trendy w stylizacji brwi i próbujemy znaleźć inspirację na wybiegach. Projektanci zaskakują nas jednak coraz to dziwniejszymi pomysłami na kolory i kształty brwi.

Poznaj najciekawsze, najdziwniejsze i najbardziej popularne w mediach społecznościowych pomysły na stylizację brwi.

Czy któryś z nich przypadnie ci do gustu?

Kolorowe brwi

Trendy z wybiegów rządzą się swoimi prawami i nie zawsze sprawdzą się w codziennym makijażu. Chyba że jest się bardzo odważną osobą, która lubi ekstrawagancję i nie boi się odważnych stylizacji. Takie właśnie są kolorowe brwi, czyli trend, który królował w ostatnim sezonie jesienno-zimowym. Jak prezentowały się na modelkach kolorowe brwi? Całkiem dobrze, o ile ich kolor był dobrany do stylizacji, pasował do odcienia włosów i nie gryzł się z karnacją. Zielone, fiolet, czy też niebieskie brwi wcale nie muszą wygląd kiczowato. Grunt to zachowanie ich odpowiedniego kształtu i używanie kosmetyków o stonowanych odcieniach.

Soap brows – brwi układane na mydło

Kolejny trend w stylizacji brwi odnosi się nie bezpośrednio do ich wyglądu, ale sposobu stylizacji, dzięki któremu zachowamy idealny kształt brwi na dłużej. Układanie brwi na mydło to stary patent, który dziś wrócił do łask. Polega na zaczesywaniu włosków szczoteczką namoczoną w wodzie, na którą nabiera się odrobinę mydła. Zaczesanie brwi w taki sposób pozwala łatwo nadać im stosowny kształt, dzięki czemu wystarczy je tylko wypełnić kredką lub cieniem.

Brwi w kształcie pióra

Ten trend w stylizacji brwi miał być początkowo żartem, który stworzyła fińska makijażystka. Szybko jednak brwi w kształcie piór stały się bardzo modne, a ona sama zyskała ogromną popularność. Pojawiło się wiele wariacji na temat pierzastych brwi, choć wszystkie wyglądają podobnie – rozdzielone przez środek i zaczesane wzdłuż tego przedziałka częściowo w górę, a częściowo w dół. Jak uzyskać taki efekt? Potrzebny jest do tego dobry wosk utrwalający albo… klej w sztyfcie, który utrzyma brwi w odpowiedniej pozycji.

Podwójne brwi, czyli split brows

Można powiedzieć, że kolejny trend w stylizacji brwi, to inspiracja zaczerpnięta prosto z lat 90. XX wieku. To czas, w którym modne były najbardziej zwariowane kształty brwi. Wśród nich także podwójne brwi, czyli łuk brwiowy podzielony przez środek tak, że tworzył dwa równoległe łuki. Dziś podwójne brwi powracają do łask, choć trudno zobaczyć je poza mediami społecznościowymi. Jak uzyskać podwójne brwi? Efekt daje wygolenie paska brwi przez środek łuku brwiowego lub zamalowanie brwi w tym miejscu bardzo dobrze kryjącym podkładem.

Feathered brows – pierzaste brwi

W opozycji do mocno zarysowanych i precyzyjnie wyrysowanych brwi stają tzw. pierzaste brwi. To trend w stylizacji, który jako jeden z niewielu zostało świetnie przyjęty nie tylko w świecie mody, ale też wśród kobiet. Pierzaste brwi to bowiem powrót do naturalności i łuku brwiowego, który jest gęsty i rozczochrany. Kobiet pokochały feathered brows prawdopodobnie za to, że jest prosty w wykonaniu i pasuje zarówno na co dzień, jak i do wieczorowej kreacji.

Brwi zaplecione w warkocz

Jednym z dziwniejszych trendów w stylizacji brwi, który również zaczął funkcjonować początkowo jako żart, są brwi zaplecione w warkocz. Czy da się w ogóle uzyskać taki efekt z naturalnych włosków? Nawet bardzo gęste i grube brwi nie są na tyle elastyczne, żeby zapleść z nich warkocze. Jednak te zdolniejsze kobiety potrafią narysować taki wzór na swoich brwiach za pomocą odpowiednio dobranych odcieni kredek do brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *