Tuszowanie rzęs krok po kroku – przepis na zjawiskowe spojrzenie

Bierzesz do ręki maskarę, przeciągasz spiralką kilka razy po rzęsach i… efekt wcale nie jest dobry? To nie zawsze wina tuszu! Czasami problem leży w niewłaściwej technice makijażu. I właśnie o tym jest ten wpis. To krótka instrukcja tego, jak malować rzęsy krok po kroku. Dla tych, którzy chcą robić to dobrze!

Jeśli wydaje ci się, że dwa machnięcia spiralką wystarczą, żeby zyskać zjawiskowe spojrzenie, jesteś w błędzie. Nawet najlepsza i najdroższa maskara nie da z siebie 100%, jeśli użyjemy jej niepoprawnie. Dlatego także ważne jest, żeby poznać makijaż rzęs od podszewki i nauczyć się robić to poprawnie.

Przygotowanie do makijażu rzęs

Do makijażu warto się przygotować. Tak, jak cerę przygotowujemy, odpowiednio ją pielęgnując, tak samo warto zadbać o rzęsy. Odwdzięczą się elastycznością, gęstością i zjawiskową długością. Będą wyglądały pięknie nawet pod cienką warstwą maskary. Nie będziemy musieli ukrywać ich pod makijażem, a wykorzystamy go tylko jako sposób na podkreślenie tego, jak piękne są nasze rzęsy z natury.

Dwa najprostsze sposoby na pielęgnację rzęs to:

  • olejowanie rzęs olejem rycynowym (codziennie po demakijażu, nakładając po spiralką po zużytym tuszu do rzęs),
  • stosowanie odżywki do rzęs (najlepiej takiej, która ma lekką formułę, dobry skład i bardzo wygodny aplikator).

TRIK! Rzęsy przed pomalowaniem maskarą warto oprószyć nieco pudrem transparentnym. Dzięki temu po pomalowaniu maskara nada im więcej objętości i sprawi, że efekt dodania objętości będzie jeszcze wyrazistszy.

Tuszowanie rzęs. Czego potrzebujesz?

Wszyscy ci, którzy myślą, że do pomalowania rzęs wystarczy tylko maskara, są w błędzie. Oto lista rzeczy, które powinnaś mieć pod ręką, żeby uzyskać jak najlepszy efekt makijażu. Tuszowanie rzęs będzie prostsze, gdy wykorzystamy:

  • tusz do rzęs o dobrze rozdzielającej rzęsy szczoteczce,
  • zalotkę do rzęs z gumkami, dzięki którym ich nie zniszczy,
  • grzebyk do rozczesywania rzęs po pomalowaniu.

Jak malować rzęsy krok po kroku?

KROK 1.

Zacznij od podkręcenia rzęs zalotką. Złap je delikatnie między gumki i ściśnij u nasady, dzięki czemu uniosą się i będą wyglądały o wiele okazalej niż przed zastosowaniem zalotki. Po pomalowaniu ich tuszem ten efekt będzie jeszcze wyrazistszy i optycznie uzyskamy parę milimetrów więcej bez przedłużania rzęs.

KROK 2.

Wyjmij szczoteczkę z maskary i nałóż kosmetyk na rzęsy. Nie rób tego jednak tak, jak robiłaś to do tej pory, bo prawdopodobnie nie stosowałaś najlepszej z technik. Rzęsy powinno się malować zygzakowatym ruchem – od nasady do końcówek, poruszając jednocześnie szczoteczką na boki. Taki sposób malowania rzęs daje najlepsze efekty i sprawia, że rzęsy są dokładnie pokryte maskarą, wyrazistsze i znacznie gęstsze niż przy standardowej metodzie.

KROK 3.

Nie zapomnij pomalować też rzęs w kącikach oczu! Nabierz maskarę na szczoteczkę, zdejmij nadmiar tuszu i pomaluj krótkie włoski w kącikach. Jak? Wykorzystując do tego sam czubek spiralki, na którym wypustki są najkrótsze, dzięki czemu precyzyjniej docierają do maleńkich rzęs.

KROK 4.

Na koniec warto jeszcze rozczesać rzęsy. Dobra maskara powinna mieć aplikator, który nie skleja włosków i zostawia efekt naturalnie wyglądających, długich rzęs. Nie mniej jednak nie zaszkodzi przeczesać pomalowanych rzęs czystą szczoteczką, żeby zebrać nadmiar maskary i usunąć ewentualne grudki. Ten prosty sposób może pomóc wydobyć maksimum objętości na linii rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *