Jeśli masz cienie pod oczami i zwykłe kremy pod oczy nie dają jej rady, powinnaś sięgnąć po płatki pod oczy. Ten rodzaj kosmetyku szturmem podbił serca kobiet na całym świecie. Sprawdź, dlaczego płatki pod oczy są tak dobre, jak działają i które z nich są najlepsze!
Podstawowe pytanie brzmi: co wiesz o skórze pod oczami?
Skóra pod oczami – charakterystyka
Zdecydowanie najbardziej wymagająca jest właśnie skóra pod oczami – dlatego, że jest w tym miejscu najcieńsza i pozbawiona ochronnej bariery hydrolipidowej. To na niej najwcześniej pojawiają się zmarszczki, sińce i nieestetyczne cienie. Jako że jest cienka, każde jej podrażnienie lub zmęczenie skutkuje widocznymi naczynkami i przekrwieniem.
Całe szczęście, że są kosmetyki, które pozwalają zadbać o tę delikatną skórę w okolicy oczu. Jedną z najciekawszych propozycji są płatki pod oczy.
Płatki pod oczy. Co to takiego?
To młodsze (mniejsze) siostry maseczek w płachcie, które szturmem podbiły rynek. Mają kształt półokręgów lub rogalików, który idealnie dopasowuje się do skóry pod oczami. Ich działanie można porównać do działania kompresu, ponieważ po nałożeniu na skórę oddają jej cenne składniki, pielęgnują, a przy tym powodują odprężenie.
Nasączone są koktajlem odżywczych, nawilżających, rewitalizujących i odmładzających substancji – dokładny skład zależy jednak od tego, jaki rodzaj płatków pod oczy wybierzemy.
Jak działają płatki pod oczy?
- Odżywiają i rewitalizują skórę pod oczami.
- Dbają o odpowiedni poziom nawilżenia.
- Minimalizują suchość i napięcie skóry.
- Zapewniają elastyczność i sprężystość.
- Zmniejszają cienie i worki pod oczami.
- Ujednolicają kolor skóry.
- Spłycają drobne zmarszczki.
- Nadają jedwabistą miękkość i gładkość.
Rodzaje płatków pod oczy
Choć płatki pod oczy to właściwie nowość i mogą odkryć przed nami jeszcze wiele swoich twarzy, to już wyróżnia się trzy podstawowe ich rodzaje.
- Płatki kolagenowe – przeznaczone są do łagodzenia objawów zmęczenia, a także ekspresowego nawilżenia i uelastycznienia skóry.
- Płatki żelowe – działają nieco silniej, a ich głównym zadaniem jest hamowanie procesów starzenia się skóry i jej wygładzenie.
- Płatki hydrożelowe – łączą właściwości płatków kolagenowych i żelowych, dlatego działają najsilniej: zmniejszają zmarszczki i liftingują.
Oczywiście płatki pod oczy można dzielić też ze względu na ich główne właściwości. I tutaj wyróżniamy m.in. płatki liftingujące, płatki nawilżające, płatki wygładzające, płatki rozjaśniające, płatki rozświetlające itd.
Składniki płatków pod oczy
Jakie są najpopularniejsze składniki płatków pod oczy? Elastyczny płatek może być nasączony składnikami takimi jak:
- kwas hialuronowy,
- kolagen lub fitokolagen,
- witaminy A, C, B, E,
- ekstrakt z kawioru,
- koenzym Q10,
- śluz ślimaka,
- ekstrakt z alg morskich
- olejek różany,
- ekstrakt z pereł,
- różnego rodzaju peptydy,
- alantoina,
- d-panthenol.
Które płatki pod oczy wybrać?
Które płatki pod oczy są najlepsze? Te, które są odpowiednie dla nas. Wszystkie płatki pod oczy są skuteczne i mają naprawdę świetne właściwości. Wybór powinniśmy uzależnić jednak od swoich oczekiwań i potrzeb. Jeśli chcemy tylko nawilżyć skórę pod oczami i zminimalizować jej napięcie, wystarczą płatki pod oczy z kwasem hialuronowym. Ale jeśli mamy już pierwsze zmarszczki i chciałybyśmy je zminimalizować, konieczny jest silniejszy kosmetyk np. hydrożelowe płatki pod oczy z peptydami, witaminą E i koenzymem Q10.
Zalety płatków pod oczy
Coraz więcej kobiet sięga po płatki pod oczy, ponieważ:
- są niewielkie, poręczne i łatwe do zabrania np. w podróż;
- działają lepiej niż kremy pod oczy, bo mają skoncentrowany skład;
- łatwo je zastosować i nie trzeba ‘brudzić się’ w kremie;
- nie tylko pielęgnują i odmładzają, ale też chłodzą i koją.
Jeśli jeszcze nie miałaś okazji spróbować, jak działają płatki pod oczy, koniecznie przetestuj któreś z nich. Sprawdź na własnej skórze, czy płatki pod oczy to naprawdę najlepsze, co można dać delikatnej skórze wokół oczu.
Dodaj komentarz