Czy ludzie mogą stosować kosmetyki dla zwierząt? Szampon dla koni marki Mane ‘n Tail

Szampon dla koni marki Mane ‘n Tail, który służy do pielęgnacji końskich grzyw i ogonów, to, okazuje się, produkt dużo bardziej uniwersalny niż sugeruje jego przeznaczenie. Kiedy i gdzie powstał szampon Mane ‘n Tail oraz jak to się stało, że po szampon dla koni zaczęli sięgać ludzie? Jaki jest jego skład? Gdzie kupić szampon Mane ‘n Tail i ile kosztuje? Zachęcamy do zapoznania się z tą niezwykłą historią.

Kiedy i gdzie powstał szampon dla koni marki Mane ‘n Tail?

Ten kosmetyk, stworzony z myślą o włosiu najszlachetniejszych z nieparzystokopytnych, powstał 50 lat temu w USA w stanie New Jersey, na farmie. Autorem pomysłu jest rodzinna firma Straight Arrow, która słynie z produkcji artykułów pielęgnacyjnych dla koni. Jak to się stało, że po szampon marki Mane ‘n Tail zaczęli sięgać ludzie?

Szampon dla koni także dla ludzi

Wszystko wskazuje na to, że tym, co zachęciło ludzi do stosowania szamponu dla koni marki Mane ‘n Tail, był napis na jego etykiecie. Na opakowaniu zamieszczono następującą informację: „produkt może być stosowany przez konie i ludzi‟. Kto pierwszy postanowił skorzystać z tej propozycji? Jeźdźcy, oczywiście w tajemnicy. Z czasem szamponów i odżywek dla koni zaczęły używać młode kobiety. Okazało się, że kosmetyki do włosów marki Mane ‘n Tail wzmacniają i nadają blask nie tylko matowym, poplątanym końskim grzywom i ogonom, lecz także ludzkim włosom. Konie → jeźdźcy → młode kobiety → beauty influencerki ‒ właśnie taką drogę pokonały szampony dla szlachetnych zwierząt nieparzystokopytnych (kasztanowatych, karych i gniadych) marki Mane ‘n Tail.

Jak działa szampon dla koni marki Mane ‘n Tail?

Szampon, pierwotnie dedykowany końskim grzywom i ogonom, daje efekty widoczne już po pierwszym zastosowaniu: wzmacnia i zagęszcza włosy, nadaje im blask, stymuluje ich wzrost oraz zapobiega ich łamliwości, a także przedłuża trwałość farby w przypadku włosów farbowanych.

Szampon dla koni marki Mane ‘n Tail ‒ skład

Produkty pielęgnacyjne do włosów dla koni marki Mane ‘n Tail nie różnią się składem od klasycznych kosmetyków tego typu przeznaczonych dla ludzi. Tym, co się nie pokrywa, jest stężenie niektórych składników. Przed zastosowaniem szamponu lub odżywki dla koni należy upewnić się, czy żadna z substancji składowych nas nie uczuli. Jeżeli nie, włosy z pewnością będą zdrowsze i piękniejsze.

Gdzie kupić szampon dla koni marki Mane ‘n Tail i ile kosztuje?

Szampon i odżywka Mane ‘n Tail są dostępne zarówno na stronie internetowej marki, jak i w niektórych drogeriach stacjonarnych. Ich cena jest przystępna, a w stosunku do jakości ‒ wręcz śmieszna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *