Jak zrobić demakijaż bez użycia klasycznych kosmetyków?

Demakijaż to nieodłączny element wieczornej toalety. Kosmetyki powinny być w całości usunięte, aby skóra mogła swobodnie oddychać. Niestety wiele kobiet używa niewłaściwie dobranych produktów lub zbyt mocno pociera skórę twarzy. Skutek? Podrażnienia, trądzik, sucha cera. A wystarczy postawić na preparaty naturalne i nowe metody pielęgnacji.

Demakijaż klasyczny

Pielęgnowanie skóry naturalnymi kosmetykami i metodami stało się ostatnio bardzo popularne. Dlaczego? Ponieważ produkty z zawartością ekologicznych substancji nie podrażniają, w należyty sposób dbają o twarz, a przede wszystkim pochodzą od Matki Natury. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki. Osoby z bardzo wrażliwą skórą i alergicy muszą uważać na niektóre składniki. Ale do demakijażu wracając. Klasyczne produkty służące do usuwania makijażu, mogą podrażniać i wysuszać. Co więcej, zawierają nie zawsze lubiane przez kobiety SLS, parabeny, alkohole i ciężkie substancje natłuszczające. Ponadto energiczne pocieranie skóry może prowadzić do uszkodzenia, a niewłaściwie przeprowadzony demakijaż oczu – do osłabienia i wypadania rzęs.

Jakie są naturalne metody usuwania makijażu?

Najpopularniejszą metodą jest OCM, czyli Oil Cleansing Method. Polega na oczyszczaniu skóry za pomocą olejków dobranych w odpowiednich proporcjach. W OCM chodzi głównie o to, by usunąć nadmiar sebum i zanieczyszczenia z powierzchni twarzy. Olejki rozpuszczają brud i kosmetyki, nawilżają i odżywiają skórę. Metoda OCM polecana jest wszystkim typom skóry.

Oczyszczanie twarzy i demakijaż mydłem Aleppo to drugi bardzo znany sposób pielęgnacji cery. Mydełko zawiera roślinne składniki; mimo to posiada takie same właściwości co zwykłe mydła. Kosmetyk wytwarza się ręcznie; polecany jest do każdego rodzaju cery. Mydło Aleppo należy spienić, twarz dokładnie umyć pianą i spłukać chłodną wodą.

Rękawica do demakijażu jest bardzo popularna wśród kobiet. Pokryta jest miękkimi włóknami, które po zwilżeniu wodą, usuwają makijaż i zanieczyszczenia z powierzchni twarzy. Jedynym minusem rękawicy jest to, że zużywa się po dwóch miesiącach stosowania, a po każdym zmyciu kosmetyków należy ją prać i suszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *